Kedves Plébános atyák, Karitász csoportvezetők, önkéntesek és kedves Mindannyian!

Szeretnék ismét rövid beszámolóval egybekötött köszönetet nyilvánítani a Pannonhalmi Karitász múlt hétvégi Élelmiszerbankos pályázatának keretében megvalósult TESCO áruházi karácsonyi tartós élelmiszergyűjtésről.

Idén 2019. november 22. pénteken 15:00 – 20:00 óráig,

szombaton 08:00 - 20:00 óráig és

vasárnap 08:30 - 18:00 óráig gyűjthettünk tartós élelmiszert az áruházban a környékünkön élő rászoruló családok részére.

Ez időtartam alatt, 5 műszakban önkéntes munkát vállaltak:

1. Péntek délután:

Németh Istvánné Gizike, Sulmann Istvánné Erzsike és Kiss Imre

(Boldogasszony Karitász – Pannonhalma)

Lengyel Tamásné Ildikó (intézményvezető, PTKT Szociális és Gyermekjóléti Központ)

Dénes Zsuzsa (Győrszentiváni Karitász csoport )

Tóth Orsolya és Babel Vera (TESCO munkatársai)

Az Apátság 12/b gimnáziumi osztály diákjai közül:

Hencsei Zsombor, Szabó Attila, Nagy Domonkos, Török Kristóf

1. Szombat délelőtt:

Kozma Boglárka, Katonáné Halász Tünde, Kántor Zsanett, Nagyné Varga Annamária (Táp)

Botló Sándorné Kriszti (Boldogasszony Karitász – Pannonhalma)

Szalai Szilárd (tanuló, Győr-Ménfőcsanak)

1. Szombat délután:

Wéber Árpádné és Strausz Erzsébet (Lázi)

Szendiné Marika, Kardosné Éva, Várhelyiné Márta, Máj Lászlóné (Pannonhalma)

Az Apátság 11/b gimnáziumi osztály diákjai közül:

Iváncsics Ágoston, Soós Ágoston, Bálint László, Staudt Gábor

1. Vasárnap délelőtt:

Németh Endréné Erika, Steczina Imréné Bori, Honner Lászlóné Erzsike

(Boldogasszony Karitász – Pannonhalma)

Kálmán Józsefné Lívi (Tarjánpuszta)

Az Apátság 11/b gimnáziumi osztály diákjai közül:

Kaposi Domonkos, Nagy Illés, Beöte Mátyás, Martinetti Benjamin

1. Vasárnap délután:

Lengyel Tamásné Ildikó és Horváthné Marika, Kiss Imre (Boldogasszony Karitász – Pannonhalma)

Wéber Árpádné és Strausz Erzsébet (Lázi)

Az Apátság 12/b gimnáziumi osztály diákjai közül:

Schwarc Béla, Bodnár László, Szabó Attila (ő két műszakot is vállalt – péntek délután is jelen volt) és Csécsei Zétény (12/a)

Az önkéntesek   szállításában, fuvarozásban részt vállaltak:

Lőrincz J. Pál atya

Lengyel Tamásné Ildikó

Kiss Imre

Strausz Erzsébet

Hunyady István

Tóth Miklós

Simon László

Az adományszállítási, árumozgatási és raktározási munkálatokat Pál atya a diák önkéntesekkel végezte.

A diákok ismét fegyelmezett és szorgalmas, jó hangulatú helytállásukkal járultak hozzá a szép eredménnyel zárult gyűjtéshez. Öröm volt látni egyik-másik csapat hozzáállását, ahogy beleélték magukat a feladatba. Még voltak, akik az ünnepre hangolódás kedvéért – s talán hogy a vásárlókat is lelkesítsék - mikulás-sapkát is húztak… :)

Külön köszönet Siska Gábor Krizosztom gimnáziumi prefektus tanár segítségéért, a diák önkéntesek részvételének gördülékeny megszervezéséért!

A jó hangulat, a beszélgetések, vidám légkör a standoknál lévő önkénteseknél sem maradt el.

Voltak olyan műszakok, akik a tavalyi gyűjtésünkkor és idén is egy baráti társaságban jöttek.

És örülök, hogy sikerült új önkénteseket is megszólítanunk – a Pannonhalmi Területi Apátság plébániáiról – és bevonnunk a gyűjtésbe.

Az adományok kedves átvétele, egy mosollyal, jókívánsággal való megköszönése a vásárlók felé nagyon fontos, és hozzájárul ahhoz, hogy ez az országos akció már évről-évre benne van a köztudatban. Ahogy az eredményessége is jelzi, pozitív fogadtatással, támogatottsággal bír.

A tavalyi észrevételezéseket, javaslatokat megfontolva az Élelmiszerbank idén kis promóciós ajándékkal (kulcstartóra tehető logós bevásárlókocsi érme) kedveskedett a beígért elektronikus recept-ajándék mellé; a nevüket, e-mail címüket megadó adományozóknak.

A gyűjtés kezdeti időszakában lassan indult be az adományozás, még kérdésesnek tűnt az akció eredményessége. A METRO áruházi előző évi tapasztalatainkkal nekiindulva arra gondoltunk, a TESCO-ban másra kell számítanunk. Összegzésként azonban elmondható: bár a vásárlói kör más /nem a vállalkozói nagy tételben, egységcsomagokban való vásárlás a jellemző/, de ezt kompenzálta az adakozási kedv, s talán többen is voltak, akik adtak. A termékeket tekintve változatosan, alapvető élelmiszereket, bébiételeket, édességeket egyaránt.

A hétvége során összesítve 1943 kg tartós élelmiszer gyűlt össze.

/Tavalyi eredményünk a METRO-ban: 2033 kg, tehát az eltérő vásárlói kör ellenére is megközelítőleg azonos mértékű lett idén/

Mindez eljuttatása az egyházmegyénk és a környező településeink rászoruló, nélkülöző családjainak asztalára - még karácsony előtt - további összefogást, együttműködést, sok önkéntes áldozatos munkáját (családsegítők, plébánosok, atyák, Karitász csoportok) jelenti.

Bízunk abban, hogy sikerül hozzájárulnunk ünnepük szebbé tételéhez.

Köszönöm mindenkinek a támogatását, együttműködését, aki részt vállalt ebben a jószolgálatban!

Gyöngyi