Nagyböjt 1. vasárnapja

Szentmisék a héten:

Hétfő – csütörtök: Reggel 07.00 órakor.

Pénteken este 18.00 órakor, utána 18.30-kor keresztút – jó idő esetén a szabadban. A békéért imádkozunk. (A Nagyböjtben péntekenként reggel nincsen szentmise.) A Nagyböjti péntekek húsmentes böjti napok.

Szombat: 18.00.

Vasárnap: 08.00, 9.30, 18.00.

Február 19-én hétfőn 10.00-kor Szent Mónika imaóra a templomban.

Február 20-án kedden este 20.30 kezdéssel Bibliaolvasás Ákos atyával a Boldogasszony házban.

Február 22-én csütörtökön Szent Péter székfoglalásának ünnepe.

Február 23-án pénteken 9.30-tól Várandós kismama és Baba-mama torna a Boldogasszony Házban.

Február 24-én szombaton délután, 16.00 órától indítjuk az Info-kuckó tanfolyamot a Boldogasszony Házban.

Február 25-én, jövő vasárnap a Nagyböjt 2. vasárnapján gyűjtés a katolikus iskolák javára

Hátul a Hirdetőtáblánál kihelyezett Megrendelőlapon még fel lehet iratkozni az Új Ember és a Keresztény Élet újságokra.

A Katolikus Karitász felhívására mesekönyveket gyűjtünk a Kárpátaljai gyermekek javára. A felajánlani kívánt könyveket március 12-ig várjuk a sekrestyében vagy a plébánián leadva. Köszönjük!

2018.május 1-én zarándoklatot szervezünk Szombathelyre, Brenner János boldoggá avatási szertartására. Jelentkezni lehet hátul a Hirdetőtáblánál kihelyezett lapon feliratkozva 02.28-ig!

Könyörgő nap az éhezőkért, a Betegek világnapja

Szentmisék a héten:

hétfő: 07.00

kedd: 07.00

szerda - Hamvazószerda: 18.00

csütörtök: 07.00

péntek: 18.00 majd 18.30-kor keresztúti ájtatosság, jó idő esetén a szabadban

szombat: 18.00

vasárnap a szokásos miserend (08.00, 9.30, 18.00)

Február 12-én hétfőn 10.00-kor Szent Mónika imaóra a templomban.

Február 14-én Hamvazószerda, a Szent Negyvennapos Nagyböjt kezdete. 11.45-től az általános iskolásoknak lesz igeliturgia templomunkban.

Február 17-én szombaton 15.00-kor Kalász foglalkozás a Boldogasszony Házban. A passió játékra lesz szereposztás. Egyéb program időjárás függvényében.

Február 18-án, jövő vasárnap a Nagyböjt 1. vasárnapja.

Az Amerikai Egyesült Államok Katolikus Püspöki Konferenciájának támogatásáról az értesítés megtekinthető itt. A levél magyar fordítása itt.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásáról értesítés itt. A támogatás felhasználásáról (homlokzatfelújítás) tájékoztató itt.

A vasárnapi szentmisék után Talált tárgyak várják gazdájuk jelentkezését.

A felújítási munkák során feltárt középkori leletekről a képek itt találhatók: Régészeti leletek a padló alatt

Újságcikk: http://www.magyarkurir.hu/hirek/kozepkori-szentely-alapfala-kerult-elo-pannonhalman

A Pannonhalma Egyházmegyei Karitász oldala itt található: http://www.pannonhalmikaritasz.hu/

Élelmiszer adománygyűjtés a METRO áruházban

A gyűjtésről beszámoló itt és itt.

Fényképek Karitász adventi gyűjtés cím alatt.

Szent Márton asztala - tapasztalatok és távlatok

Pannonhalmi Karitász és a Pannonhalmi Szociális és Gyermekjóléti Központ közös írása, megjelenik az ADÁSIDŐ következő számában.

2018.01.02-tól érvényes miserend:

Hétfőtől péntekig reggel 7.00 órakor

Szombaton este 18.00 órakor

Vasárnap és ünnepnapon 8.00, 9.30 (gitáros diákmise) és este 18.00 órakor

Plébániánkról Horváth Józsefné Marika Caritas Hungarica díjban részesült. Hálásan köszönjük a munkáját és gratulálunk!

Kérjük, támogassa a Pannonhalmi Egyházmegyét adója 1 % -ával!

Elkészült a padlóburkolat: Templomunk kívül-belül 2017. márciusban

Ilyen a Templomunk kívül-belül 2016 novemberében.

Templomunk belső tere az elmúlt hónapok munkálatai során megszépült. Hálásan köszönjük mindazok támogatását, akik szervezéssel, két kezük munkájával, anyagiakkal vagy bármilyen más módon hozzájárultak az építkezéshez. A további munkálatokhoz is kérjük híveink támogatását, akár fizikai munkával, akár anyagi vagy más segítséggel.  Számlaszámunk, adataink: Hivatalos adatok