A héten volt Gyertyaszentelő Boldogasszony és Szent Balázs püspök ünnepe.

A diákmisén gyertyaszentelés és Balázsáldás is lesz.

Február 11. jövő héten, szombaton, 14 órakor KALÁSZ farsang a Boldogasszony Házban! Jelmezben jöjjenek a gyerekek!

Február 18-án, szombaton egész napos veszprémi kirándulásra mennek a Kalászosok.

Február 12-én, vasárnap a diákmisén Pongráczné Győri Boglárka evangélikus lelkésznő fog Igét hirdetni. Január 15–22 között a Krisztus-hívők egységéért imádkoztunk. Január 22-én vasárnap (a hirtelen leesett hó miatt) nem tudott velünk ünnepelni . Szeretettel hívtuk meg ismét február 12-re.

Február 12-én, vasárnap a 8:00 órás és az este 18:00 órás szentmiséken a betegek kenete szentségének kiszolgáltatása lesz.

Február 17. 16:00 órakor a SZBI Filmklub következő vetítése, a Ben Hur c. film a Boldogasszony Házban! Meghívó és Plakát.

Február 12-19. Házasság hete rendezvénysorozat Az idei mottó: Szeretetbe kapaszkodva.

Ennek keretében

2023. február 18. szombaton, 16 órakor Papp Miklós görögkatolikus pap, férj és nagycsaládos édesapa, morálteológus, tanszékvezető, főiskolai tanár tart előadást, majd beszélgetünk.

Téma: „A konfliktuskezelés testi, pszichés és teológiai dimenziója” és „A házasság szakaszai”

A program ingyenes, de február 14-ig regisztrációt kérünk a Plébánia e-mail címére: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. -ra! A faliújságnál kitett Jelentkezési lapon is fel lehet iratkozni!

(Létszám függvényében a templomban vagy a Boldogasszony Házban lesz megtartva az előadás.)

A Házasság Hete rendezvénysorozat győri programjai. Szerelmes kalandtúra.

Online előadás ajánlók:

Egy korábbi Házasság hete nagyszerű előadása – amit múltkor említettem a misén: Viharálló szerelem - MIHALEC GÁBOR előadása.

PAPP MIKLÓS előadása, a tavalyi Házasság hetén - elérhető a YouTube csatornán:

A házas életstílus címmel.

Könyvajánló:

Neves lengyel papszerző magyar nyelvű könyve jelent meg Az irgalmasság cselekedetei címmel, amelyet templomunkban hátul a faliújságnál lehet megtekinteni.

Kérjük, adója 1%-a felajánlásával támogassa a Katolikus Karitász rászorulókért végzett szolgálatát!

A MÉCS lelkigyakorlatokat házasoknak és fiatal pároknak ajánljuk.

A MÉCS honlapján lehet jelentkezni, ( https://mecshonlap.hu/mecs-napok/fires-mecs-programok/mecs-napok-hazasoknak/ ) a Visszajelzések bekezdésében pedig, korábbi résztvevők, - kapcsolatuk számára fontos - tapasztalatairól olvashatunk:

Pl.: A hétköznapok monotóniájából kiszakadva óriási élmény volt az „egymásra csodálkozás”…

Időpont

2023 február 3-5

2023 április 14-16

2023 május 5-7

házasoknak

2023 május 19-21

fiatal pároknak

Helyszín: Budapest, a budatétényi Verbita ház (Dél-Buda)

Karitász segítségnyújtása az ukrajnai háborús helyzetben - Adománygyűjtés és imádság

A felajánlásokat az alábbi elérhetőségeken várják: https://karitasz.hu/hirek/hid-karpataljaert

Adománygyűjtés az ukrajnai háború menekültjeinek és áldozatainak a Pannonhalmi Főapátság portáján

A Pannonhalmi Területi Főapátság Szinódusi Dokumentuma

Gondolatok a szentmiséről, 8 x 8 percben

Egy nyolc részből álló liturgikus sorozat a szentmiséről:

Három kezdeményezést, lehetőséget szeretnénk minél szélesebb körben megismertetni: az Együtt az Életért Egyesületet, a Lelki Adoptálást és a Ráhel Szőlőskertje hétvégéit.

Az Együtt az Életért Egyesület - melynek ifjúsági szervezete a Fiatalok az Élet Szolgálatában - válsághelyzetben lévő kismamáknak nyújt segítséget a megfogant gyermek vállalásában. Plakát.

A Lelki Adoptálás imamozgalom, melynek lényege egy meg nem született és abortusszal fenyegetett gyermek lelki örökbefogadása és 9 hónapon át imában történő hordozása. Ismertető és imalap

A Ráhel Szőlőskertje hétvégéin pedig abortuszban érintett nők, férfiak, egészségügyi dolgozók kapnak segítséget az abortusz okozta fájdalom feldolgozásához.

Cirill főapát úr adventi körlevele itt olvasható.

A plébánia iroda félfogadása munkanapokon reggel 8 – 10 között. Más időpontokban telefonos üzenetrögzítő működik (96/470-072), illetve e-mailben (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) is lehet keresni, visszahívjuk, válaszolunk.

A Kossuth rádió "A hely" című műsorában 2021. október 25-én, hétfőn 11:07-től templomunkról, egyházközségünkről, Karitász tevékenységünkről, az Apátsággal való kapcsolatunk tükrében készült riport itt visszahallgatható.

Felmérés készült Pannonhalma harangjairól.

A templomunk három harangjáról és a temetői kis harangról készült képek a következő oladlon megtekinthetők:

Pannonhalmi harangok

Pannonhalma város híveinek 2021 októberében írt körlevél.