Hírek

Július 20-án, szombaton az este 7 órás mise  - az ezen a héten Tasson táborozó Kalászosok  táborzárózáró, hálaadó szentmiséje lesz.

Ingyenes látásvizsgálat, szemüvegrendelési lehetőséggel

Július 23-án, jövő szerdán 15:00-16:30-ig a Boldogasszony Házban ismét látásvizsgálat, szemüvegrendelési lehetőséggel.

Szeretettel hívjuk és várjuk a 2.-8. osztályos, ministráns és hittanos gyerekeket nyári napközis táborunkba, a Pannonhalmi Gyümölcsoltó Boldogasszony Plébánia közösségi házába!

A tábor időpontja: 2024. augusztus 5-9.

Jelentkezési határidő: 2024. június 30.

Részletek és jelentkezési lap.

Három kezdeményezést, lehetőséget szeretnénk minél szélesebb körben megismertetni: az Együtt az Életért Egyesületet, a Lelki Adoptálást és a Ráhel Szőlőskertje hétvégéit.

Az Együtt az Életért Egyesület - melynek ifjúsági szervezete a Fiatalok az Élet Szolgálatában - válsághelyzetben lévő kismamáknak nyújt segítséget a megfogant gyermek vállalásában. Plakát.

A Lelki Adoptálás imamozgalom, melynek lényege egy meg nem született és abortusszal fenyegetett gyermek lelki örökbefogadása és 9 hónapon át imában történő hordozása. Ismertető és imalap

A Ráhel Szőlőskertje hétvégéin pedig abortuszban érintett nők, férfiak, egészségügyi dolgozók kapnak segítséget az abortusz okozta fájdalom feldolgozásához.

Jung Benedek 43 éven át Pannonhalma plébánosa volt. Gyászjelentését Ádám atya megtalálta a neten.

Alábbiakon lehet keresni, visszahívjuk, válaszolunk!

Binzberger Ákos plébános atya:        mobil: 30-411-36-77
Plébánián, munkaidőben Szabó Gyöngyi megtalálható (mobilja: 20-20-59-211)

web:             plebania.bences.hu
FB:                https://www.facebook.com/ph.gyumolcsolto.boldogasszony.plebania

Feltöltődés az egész családnak!

2024.július 4-7-ig Győrújbaráton, az Apor Vilmos Lelkigyakorlatos Házban.

A családtábor mottója: „Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is.” Mt 6,21

A tábor folyamán a felnőttek értékes előadásokon és közösségi programokon vehetnek részt, míg a gyermekek számára igényes sport- és kézműves foglalkozásokkal, lelki tartalommal készülünk.

Emellett természetesen a közös családi programok és a spirituális feltöltődés sem maradhat majd el.

A táborba várjuk a szülőket, a legkisebbeket, az óvodásokat, általános iskolásokat, valamint értékes programmal készülünk a középiskolások és főiskolások számára is.

Jelentkezés

További részletek

Szeretettel várjuk a Pannonhalmi Területi Főapátság családjait!

Felmérés készült Pannonhalma harangjairól.

A templomunk három harangjáról és a temetői kis harangról készült képek a következő oladlon megtekinthetők:

Pannonhalmi harangok

- Hétfőnként 10 órától Szent Mónika imaóra a templomban. Családjainkért, gyermekeinkért imádkozunk, rózsafüzért mondunk. Mindenkit szeretettel várunk!

- Szintén minden hétfő este 18 órakor (a téli időszakban, majd május 1.-től szeptember 1.-ig 19 órakor ) Igeliturgia és imádság Szentatyánkért, Cirill főapátért, a plébánián szolgáló atyákért és egyházközségünkért.

Keddenként szentmise taizéi énekekkel, utána rövid taizéi imádság és gondolatok, a Taizé Közösség alapítójától, Roger testvértől.

- Bibliaórák a hónap 1. és 3. kedd estéjén, 19 órától a Boldogasszony Házban. Egy-egy Igeszakaszt olvasunk, keressük, miként szólít meg minket most, a mindennapi életünkre, majd imádsággal fejezzük be. Az alkalmak nem egymásra épülnek, nyitottak, bárki becsatlakozhat, akár egy alkalomra is!

- Csütörtökönként, a szentmise után félórás szentségimádást tartunk.

- Havonta első pénteki szentmise és beteglátogatás.

József atyára emlékezünk

Nyugodjon békében! Az Úr ölelje őt magához!

A Pannonhalmi Területi Főapátság Szinódusi Dokumentuma

Soltész Miklós államtitkár úr levele, melyben értesít bennünket, hogy a nyári erdélyi "kirándulás" költségeit 489.000 Ft vissza nem térítendő összeggel támogatja a Miniszterelnökség.

A sportpálya világítására megítélt 250 ezer forintról szóló támogatói levél megtekinthető itt.

Az Amerikai Egyesült Államok Katolikus Püspöki Konferenciájának támogatásáról az értesítés megtekinthető itt. A levél magyar fordítása itt.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásáról értesítés itt. A támogatás felhasználásáról (homlokzatfelújítás) tájékoztató itt.

A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásáról értesítés itt.

Magyar Falu pályázat Támogatói okirata itt. Értesítés tartaléklistára helyezésről itt. Értesítés a megkapott támogatásról itt. A februárban benyújtott változásbejelentésünket a Magyar Falu Programban a mai napon (2021.06.01.) jóváhagyták, így megvásárolható a grillsütő. A pályázatból bruttó 189.900 Ft-unk maradt. A kiválasztott grillsütő épp ennyibe kerül. A változásbejelentés jóváhagyása itt

2021. áprilisban két pályázatot nyújtott be a pannonhalmi plébánia a Magyar Falu Program keretében:

• egyházi közösségi terek kialakítása kategóriában: a Fő tértől a templomig vezető út egy részének térkövezése és vízelvezetés megoldása
  • egyházi közösségi programokhoz szükséges eszközök beszerzése és közösségszervező személy bérelszámolása (Szabó Gyöngyi 2022. évi bére)

Sajnos mindkét pályázatunk tartaléklistára került, forráshiányra hivatkozva nem kaptunk támogatást. Értesítések itt és itt.

Közösségben segítünk - Magyar Falu program által támogatott projektünk

A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. értesítése támogatói döntésről itt.

Beszámoló a megvalósult programról itt.

2022. 01. 03. Egyházi közösségi célú programra nyertünk 100000 Forint támogatást. A Miniszterelnökség levele itt.

Értesítés a támogatásról itt.

2023.01.20. Templomunk főhajójának homlokzati felújítására kapott pályázati támogatásról értesítés itt.

2024.01.29. Egyházi közösségi célú programok 2023. évi támogatása Ministráns táborra benyújtott pályázat elbírálása itt.