Szentháromság vasárnapja

A hétvégén, idén még utoljára szombaton este a 19 órás szentmise után, ünnepélyes Májusi litánia templomunkban, ill. szombat, vasárnap este 18 órakor litánia a Boldogasszony kápolnában.

Jövő szombaton, június 1-én, 16 órakor tanévzáró Net-Labor foglalkozás lesz mindkét csoportnak közösen, a Boldogasszony Házban.

Jövő vasárnap, június 2-án Krisztus szent teste és vére, Úrnapja.

11.30-kor lesz a bérmálás a templomunkban.

Este szentmise egy órával előbb, 18 órakor, és utána kb. 18.45-kor kezdődik a Körmenet.

15 órától várjuk szeretettel a templomhoz a segítőket és a gyermekeket a virágszirom-szőnyeg készítéséhez!

Az Úrnapján a szokásos módon készül a KALÁSZ-oltár is.

Kérjük a híveket, aki tud virágszirmokat (rövid száron, színek szerint) gyűjtsön az Úrnapi körmenethez! Sekrestyében / Plébánián le lehet adni. Nagyobb mennyiségért házhoz is elmegyünk, jelezzék!

Köszönetet mondunk mindenkinek, akik a Pünkösdhétfői egyházközségi Családnap szervezésében, lebonyolításában részt vállaltak, adományaikkal, felajánlásaikkal vagy önkéntes munkájukkal hozzájárultak a színvonalas rendezvényhez!

És köszönet minden résztvevőnek az örömteli, tartalmas együttlétért, amely mindannyiunk lelkét gazdagította! Jó hírek Afréka misszióból itt.

Június 9-én, a vasárnap esti 19 órás szentmisén a jubiláns házaspárok megáldása lesz.

Ministráns és Hittan Tábor - Pannonhalma

Egyházmegyei családtábor 2024.

Szeretettel hívjuk és várjuk a 2.-8. osztályos, ministráns és hittanos gyerekeket nyári napközis táborunkba, a Pannonhalmi Gyümölcsoltó Boldogasszony Plébánia közösségi házába!

A tábor időpontja: 2024. augusztus 5-9.

Jelentkezési határidő: 2024. június 30.

Részletek és jelentkezési lap.

Három kezdeményezést, lehetőséget szeretnénk minél szélesebb körben megismertetni: az Együtt az Életért Egyesületet, a Lelki Adoptálást és a Ráhel Szőlőskertje hétvégéit.

Az Együtt az Életért Egyesület - melynek ifjúsági szervezete a Fiatalok az Élet Szolgálatában - válsághelyzetben lévő kismamáknak nyújt segítséget a megfogant gyermek vállalásában. Plakát.

A Lelki Adoptálás imamozgalom, melynek lényege egy meg nem született és abortusszal fenyegetett gyermek lelki örökbefogadása és 9 hónapon át imában történő hordozása. Ismertető és imalap

A Ráhel Szőlőskertje hétvégéin pedig abortuszban érintett nők, férfiak, egészségügyi dolgozók kapnak segítséget az abortusz okozta fájdalom feldolgozásához.

Jung Benedek 43 éven át Pannonhalma plébánosa volt. Gyászjelentését Ádám atya megtalálta a neten.

Alábbiakon lehet keresni, visszahívjuk, válaszolunk!

Binzberger Ákos plébános atya:        mobil: 30-411-36-77
Plébánián, munkaidőben Szabó Gyöngyi megtalálható (mobilja: 20-20-59-211)

web:             plebania.bences.hu
FB:                https://www.facebook.com/ph.gyumolcsolto.boldogasszony.plebania

Feltöltődés az egész családnak!

2024.július 4-7-ig Győrújbaráton, az Apor Vilmos Lelkigyakorlatos Házban.

A családtábor mottója: „Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is.” Mt 6,21

A tábor folyamán a felnőttek értékes előadásokon és közösségi programokon vehetnek részt, míg a gyermekek számára igényes sport- és kézműves foglalkozásokkal, lelki tartalommal készülünk.

Emellett természetesen a közös családi programok és a spirituális feltöltődés sem maradhat majd el.

A táborba várjuk a szülőket, a legkisebbeket, az óvodásokat, általános iskolásokat, valamint értékes programmal készülünk a középiskolások és főiskolások számára is.

Jelentkezés

További részletek

Szeretettel várjuk a Pannonhalmi Területi Főapátság családjait!

Felmérés készült Pannonhalma harangjairól.

A templomunk három harangjáról és a temetői kis harangról készült képek a következő oladlon megtekinthetők:

Pannonhalmi harangok

- Hétfőnként 10 órától Szent Mónika imaóra a templomban. Családjainkért, gyermekeinkért imádkozunk, rózsafüzért mondunk. Mindenkit szeretettel várunk!

- Szintén minden hétfő este 18 órakor (a téli időszakban, majd május 1.-től szeptember 1.-ig 19 órakor ) Igeliturgia és imádság Szentatyánkért, Cirill főapátért, a plébánián szolgáló atyákért és egyházközségünkért.

Keddenként szentmise taizéi énekekkel, utána rövid taizéi imádság és gondolatok, a Taizé Közösség alapítójától, Roger testvértől.

- Bibliaórák a hónap 1. és 3. kedd estéjén, 19 órától a Boldogasszony Házban. Egy-egy Igeszakaszt olvasunk, keressük, miként szólít meg minket most, a mindennapi életünkre, majd imádsággal fejezzük be. Az alkalmak nem egymásra épülnek, nyitottak, bárki becsatlakozhat, akár egy alkalomra is!

- Csütörtökönként, a szentmise után félórás szentségimádást tartunk.

- Havonta első pénteki szentmise és beteglátogatás.

Gondolatok a szentmiséről, 8 x 8 percben

Egy nyolc részből álló liturgikus sorozat a szentmiséről:

A Pannonhalmi Területi Főapátság Szinódusi Dokumentuma

József atyára emlékezünk

Nyugodjon békében! Az Úr ölelje őt magához!