A Szent Márton Asztala (melynek a meleg étel támogatás részét Jesse koordinálja, valósítja meg segítőivel, a nagycsaládos élelmiszeradomány kiszállítását pedig Horváthné Marika és Pál atya) és az országos programok helyi megvalósítása folyamatosan történik.

Aktuálisan adományosztások, Vetőmag program, Szép Otthonok program.

Ez utóbbi kapcsán kiemelném: a múlt héten 2 pannonhalmi család új és bontott, jó állapotú nyílászárókat kapott támogatásként, amit saját kezűleg beépítve szebbé, élhetőbbé válik lakhatásuk.

A programból új ajtót és új ablakot (összesen 115.800,- ft értékben) valamint bontott, jó állapotú  ablakot (29.900,- ft értékben – plébániai Karitász keretből) szállított nekik Pál atya Bősárkányból.

Helyi felajánlásból 4 jó állapotú, bontott beltéri ajtót is kaptak.

Az egyik családba nemsokára a negyedik gyermek érkezik, lakásfelújításban is vannak, így nekik különösen is nagy segítség.

A program keretében támogatott további 3 szentiváni családot pedig Albert atya segíti.

Alkalomszerűen élelmiszer, bútor, egyéb lakberendezési tárgyi eszköz – helyi és környékbeli - felajánlások is vannak, aminek koordinálását Horváthné Marika fogja össze.

Utánfutós Karitász adományszállításokban Pál atya mellett Kondor Nati és Kiss Imre is részt vesznek.

A Lak6 program keretében Láziban egy, a Családsegítő által javasolt család közmű hátralék tartozásának rendezése van folyamatban.

(Karitász Központi támogatás 126.686,- ft értékben)