Gyümölcsoltó Boldogasszony Plébánia
9090 Pannonhalma, Váralja 1.

Gyümölcsoltó Boldogasszony Plébánia

ÉVKÖZI 5. VASÁRNAP

 

Vasárnap van a Betegek Világnapja, a lourdes-i jelenések emlékére.

-          A szombat esti, valamint a vasárnap reggel 8 órás és az este 18 órás szentmiséken a betegek kenete szentségének kiszolgáltatása lesz.

 

-          A diákmise után Rácz Gergő irodalomtanár részletes ismertetőt ad, az induló Biblia-terápiás csoportról

Szentírási szövegeken alapuló önismereti csoport indul, havi egyszer, a hónap 4. keddjein délután, a Boldogasszony Házban. 

Jelentkezni lehet: Rácz Gergőnél <Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.> vagy Ákos atyánál <Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.>.

 

A héten (02.09-16.) lesz a Házasság Hete rendezvénysorozat 

A házas-, és jegyespároknak, valamint együtt járóknak szóló programok időponttal, helyszínnel

Jelentkezni az űrlap kitöltésével lehet.
További felvilágosítás a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen kérhető. 

 

Február 10. hétfőn, az esti 6 órás bazilikai ünnepi mise keretében a nyitrai püspök adja át nekünk a két Zoborhegyi bencés remete:

Szent Benedek és Szórád ereklyéit. (Az ő életüket írta meg Pannonhalmi Szent Mór, első pannonhalmi bencés diák – Szent Gellért tanítványa.)

Hétfőn itt, a kistemplomban NEM lesz Igeliturgia, mindenkit hívunk és várunk a Bazilikai ünnepi szentmisére!

Aki a feljutáshoz majd autós segítséget szeretne kérni, jelezze a sekrestyében!

 

Február 11-én, kedden 18 órakor, Irodalom-terápiás foglalkozás lesz a városi könyvtárban, Rácz Gergő irodalomtanár vezetésével.

 

Február 12-én, szerdán 15 órakor +Őszik Józsefné, szül.: Vecsei Eszter temetése lesz. Előtte 14.15-kor engesztelő gyászmise a templomban.

 

Február 15. (szombat) 15 órakor KALÁSZ farsang a Boldogasszony Házban!

 

 

TEREMTÉSVÉDELEM – Ferenc pápa üzenete – Filmvetítés

 

A 2025-ös szentévben, Ferenc pápa Laudato Si' kezdetű enciklikájának 10. évfordulóján külön figyelmet szentelünk a teremtett világnak, a Teremtő, a minket körülvevő környezet és az ember kapcsolatának. 

Filmvetítést szervezünk, mely segít felkészülnünk a március 8-i teremtésvédelmi keresztútra is.

A levél c. film Ferenc pápa üzenetét tartalmazza - valamennyiünknek, személy szerint.

Kérjük a testvéreket, minél többen hallgassuk meg, nézzük meg ezt az üzenetet!

A film 16 éven felülieknek szól, magyar nyelvű felirattal. Kb. másfél órás, utána lehetőség van egy kis beszélgetésre.

Időpont: 2025. február 16. 15:30 óra, Helyszín: Boldogasszony Ház. Regisztráció és információ: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.  

 

 

TÁJÉKOZTATÁS 

A 2024-es összesített, plébániai Anyakönyvi adatokat infóként adom közre:

 

  • 38 keresztelés volt, ebből 30 a plébániatemplomban, 8 a bazilikában (2 fő volt felnőtt keresztelés)
  • 35 elsőáldozó volt és 20 bérmálkozó
  • 5 esküvő volt (ahol egyik fél pannonhalmi), ebből 3 a plébániatemplomban, 2 a bazilikában
  • 35 temetés