Húsvétvasárnap

Húsvétvasárnap, Krisztus feltámadásának főünnepe

Reggel 7:00 szentmise ételszenteléssel.

8:00 és 9:30 /a délelőtti miséken is ételszentelés/, és este 18:00 órakor szentmise.

A 8:00 órás szentmisét az ukrán testvéreinkkel közösen ünnepeljük.

A diákmise után a gyermekeknek tojáskeresés a plébániakertben.

Húsvéthétfő (április 1.) Szentmisék csak reggel 8:00 és este 18:00 órakor.

Április 2-án, kedden, 15 órakor  +Haszonits Károly temetése lesz. Engesztelő gyászmise 18 órakor a templomban.

Április 7-én, jövő héten az Irgalmasság vasárnapját ünnepeljük. Ezen a vasárnapon 15:00 órakor az irgalmasság imaóráját tartjuk templomunkban.

Via Lucis – Fény útja – Öröm útja

Ahogy a korábbi években is, - amint a 40 napos böjtben péntekenként keresztutat járunk, - úgy az 50 napos húsvéti idő vasárnapjain az Öröm útját - Fény útját járjuk.

Április 7. Húsvét 2. vasárnapjától az esti szentmisék után – Húsvét és Pünkösd közötti vasárnap esténként – az Öröm Útja stációit elmélkedjük, imádkozzuk közösen.

ITT megtekinthető egy kisfilm, ahol ikonok segítségével elmélkedhetjük végig a Feltámadottal való találkozásokat.

Hivatáskeresők lelkigyakorlata lesz az apátságban.

Városi Könyvtári program

Településünk szülötte, Dallos Sándor író, újságíró születésének 125. évfordulóját ünnepeljük 2026-ban.

Az emlékév előkészítésének első lépéseként ellátogat a könyvtárba Gecsei Ádám, aki 2023-ban egy különleges kötetet adott ki Dallos Sándor: Püski regénye címmel.

A kötetről, annak létrejöttéről, valamint a kötet írójáról, Dallos Sándorról beszélget vele Kocsis-Maár Kinga könyvtárvezető, 2024. április 4-én, 18 órától a Pannonhalmi Városi Könyvtárban.

Egyházmegyei Családnap Bakonybélben

Szeretettel hívjuk és várjuk a családokat április 27-én Bakonybélbe, a Területi Főapátság Családnapjára, ahol bemutatkozik a családoknak az 1000 éves Szent Mauríciusz Monostor. Változatos programokat kínálunk az egész család számára. A szülőknek előadásokkal, kiscsoportos fakultációkkal, tárlatvezetésekkel készülünk. A kicsiket kézműveskedés, gyermekfoglalkoztatók, bakonyi fajátszótér várja.

Meghívott vendégeink: Dragomán György író és Szabó T. Anna költő házaspár.

Nyári napközis táborok kisgyermekeknek a Boldogasszony Házban

1./ ManCsoda tábor Szellővel, a terápiás kutyával (június 24-28.) – kutyás élmény- és kézművesfoglalkozások, csoportos, mozgásos játékok, kutyás mesék, kirándulások és egyéb színes programok.

Óvodás és kisiskolás korosztály számára (5-10 éves korig)

Jelentkezési határidő: május 3. (a tábort min. 20 fővel indítják)

2./ Folklór tábor (július 1-5-ig)  - néptánc, népzene, kézműves foglalkozások, népmese, népi játékok, kirándulás és egyéb programok…

Óvodás és kisiskolás korosztály számára (4-10 éves korig)