Virágvasárnap

A diákmisén barkaszentelés, barkás körmenetPassiójáték, amely az egyházközségi gyerekek szereplésével, KALÁSZ-os felkészítéssel valósul meg.

Március 23-án, szombaton ünnepeljünk Gyümölcsoltó Boldogasszony Plébániatemplomunk búcsúját, amelyet 3 napos, ún. Triduum  ünnepségsorozattal tartunk meg.

Március 22-23-24-én az esti 18 órás szentmise keretében Asztrik emeritus főapát  úr vezeti az elmélkedéseket.

Március 25. hétfő, 16:00 órától (15:00 helyett, egy órával később, áramszünet miatt) 19:00 óráig, VÉRADÁS  a Művelődési Házban!

Március 26. kedden, 15 órakor  +Szalai Istvánné szül. Bugyi Piroska temetése lesz. Engesztelő gyászmise 18 órakor a templomban.

Nagyhét és a Szent Három Nap

Nagyszerda:              18:00 krizmaszentelési szentmise a Bazilikában. Itt, a templomunkban nem lesz aznap szentmise!

Nagycsütörtök:         18:00 szentmise az utolsó vacsora emlékére, az „apostolok” lábmosásával.

Majd csendes virrasztás, és gyónási lehetőség 21:00 óráig.

Nagypéntek:             18:00 Nagypénteki szertartás és kereszthódolat.

Nagyszombat:          Szeretettel várjuk a híveket a templomba Szentsír látogatásra: a sírban nyugvó Jézus mellett csendben imádkozzunk, elmélkedjünk, virrasszunk. 10-től 17 óráig lesz nyitva a templom.

20:00 szentmise, majd feltámadási körmenet húsvéti gyertyával.

/Óraátállítás! Március 31-én Húsvétvasárnap 2:00-kor egy órával előre állítjuk át az órát! /

Húsvétvasárnap, Krisztus feltámadásának főünnepe

Reggel 7:00 szentmise ételszenteléssel.

8:00 és 9:30 /a délelőtti miséken is ételszentelés/, és este 18:00 órakor szentmise.

A diákmise után a gyermekeknek tojáskeresés a plébániakertben.

Húsvéthétfő (április 1.) Szentmisék csak reggel 8:00 és este 18:00 órakor.

Hivatáskeresők lelkigyakorlata lesz az apátságban.

Hittanos kirándulás

Április 3-án, szerdán Arnold atya szervezőtársaival szeretettel hívja ismét a hittanosokat közös kirándulásra.

Úticél: Celldömölk. A városra a benne található Mária-kegyhely és a bencés romok miatt esett a választás.

A kirándulást szentmisével kezdik, a nap végén pedig majd a bencés romoknál zárják imával, énekléssel, hálaadással és játékkal. Bővebb információ és jelentkezési lap

Érdeklődni lehet:

Egyházmegyei Családnap Bakonybélben

Szeretettel hívjuk és várjuk a családokat április 27-én Bakonybélbe, a Területi Főapátság Családnapjára, ahol bemutatkozik a családoknak az 1000 éves Szent Mauríciusz Monostor. Változatos programokat kínálunk az egész család számára. A szülőknek előadásokkal, kiscsoportos fakultációkkal, tárlatvezetésekkel készülünk. A kicsiket kézműveskedés, gyermekfoglalkoztatók, bakonyi fajátszótér várja.

Meghívott vendégeink: Dragomán György író és Szabó T. Anna költő házaspár.

Zarándoklat Csatkára és Bodajkra

Plébániai egynapos buszos zarándoklatot szervezünk, június 15-én (szombaton) Csatkára és Bodajkra, Ádám atya vezetésével.

Tervezett program:

Indulás: 8:00 órakor Pannonhalmáról

Csatkán: Szentkút megtekintése, imádkozunk

11:30 érkezés Bodajkra, kb. 10 perces fogadás, majd csendes szentmise a kegytemplom bazilikában.

Ebéd batyuból, után kálvária. Majd hazaút.

Útiköltség: 3500,-/ fő (50 fős busz esetén)

Jelentkezési határidő: március 31. A faliújságnál kitett jelentkezési lapon lehet feliratkozni!

Zarándoklat Rómába

1. szeptember 19 – 23.közöttegyházközségi zarándoklatot szervezünk Rómába, repülővel.

Az utazás elmélyíti hitünket és segít megismernünk Róma történelmi emlékeit. A csoport részt vesz Ferenc pápa szerdai általános kihallgatásán. A történelmi emlékekkel és az élő egyházzal való találkozás élménye maradandó nyomot hagy bennünk.

Jelentkezés: Szalai Zsolt diakónusnál, e-mailben a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen vagy személyesen a plébánián. Jelentkezési határidő: 2024. március 31. Jelentkezési lap.

Nyári napközis táborok kisgyermekeknek a Boldogasszony Házban

1./ ManCsoda tábor Szellővel, a terápiás kutyával (június 24-28.) – kutyás élmény- és kézművesfoglalkozások, csoportos, mozgásos játékok, kutyás mesék, kirándulások és egyéb színes programok.

Óvodás és kisiskolás korosztály számára (5-10 éves korig)

Jelentkezési határidő: május 3. (a tábort min. 20 fővel indítják)

2./ Folklór tábor (július 1-5-ig)  - néptánc, népzene, kézműves foglalkozások, népmese, népi játékok, kirándulás és egyéb programok…

Óvodás és kisiskolás korosztály számára (4-10 éves korig)