Nagyböjt 4.vasárnapja

Március 10-én, vasárnap este 18 órakor a Bencés Gimnázium dísztermében, Petőfi dalban - Villő Énekegyüttes koncertje.

A Nagyböjtben péntekenként a szentmise végén Keresztutat járunk – jó idő estén a szabadban. A nagyböjti péntekek húsmentes böjti napok.

Március 15-én, pénteken „Férfi keresztút”. Az esti szentmise után, kb. 18:45-től egyházközségünk férfi tagjai vezetésével keresztutat járunk.

Sillye Jenő - Kovács Gábor Keresztútja a nagyböjtben  még március 8-án, és 22-én a győri Szentlélek Templom, Családi Ének- és Zenekara előadásában.

Itt a linken, ennek a gyönyörű zenei imádságnak felvételét lehet meghallgatni, átimádkozni.

Március 16-án, szombaton 15 órakor KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban. Passió-próba lesz.

Nagyböjti szentgyónás

Nagyböjtben, a szombat és vasárnap esti szentmisék előtt fél 6-tól gyónási lehetőség, ott lesz mindig egyik atya. Ezzel a kiszámítható lehetőséggel szeretnénk segíteni ebben a kiemelt időben.

Kérjük, 17.45-ig érkezzen meg, aki gyónni szeretne, hogy ne a mise előtti utolsó percekre maradjon.

Tavaszi Várostakarítás

Március 23. szombat Várostakarítás. Gyülekező 8 órakor a Pannonhalma Porta Látogatóközpont udvarán.

Zarándooklat Csatkára és Bodajkra

Plébániai egynapos buszos zarándoklatot szervezünk, június 15-én (szombaton) Csatkára és Bodajkra, Ádám atya vezetésével.

Tervezett program:

Indulás: 8:00 órakor Pannonhalmáról

Csatkán: Szentkút megtekintése, imádkozunk

10:30 érkezés Bodajkra, 11:00 csendes szentmise a kegytemplom bazilikában.

Ebéd batyuból, utána kálvária. Majd hazaút.

Útiköltség: 3500,-/ fő (50 fős busz esetén)

Jelentkezési határidő: március 31. (plébánián vagy a sekrestyében jelezzék)

Zarándoklat Rómába

1. szeptember 19 – 23.között egyházközségi zarándoklatot szervezünk Rómába, repülővel.

Az utazás elmélyíti hitünket és segít megismernünk Róma történelmi emlékeit.

A csoport részt vesz Ferenc pápa szerdai általános kihallgatásán.

A történelmi emlékekkel és az élő egyházzal való találkozás élménye maradandó nyomot hagy bennünk.

Részletek a csatolt Plakáton!

Jelentkezés: Szalai Zsolt diakónusnál, e-mailben a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen vagy személyesen a plébánián.

Jelentkezési határidő: 2024. március 31. Jelentkezési lap.

Hittanos kirándulás

Április 3-án, szerdán Arnold atya szervezőtársaival szeretettel hívja ismét a hittanosokat közös kirándulásra.

Úticél: Celldömölk. A városra a benne található Mária-kegyhely és a bencés romok miatt esett a választás.

A kirándulást szentmisével kezdik, a nap végén pedig majd a bencés romoknál zárják imával, énekléssel, hálaadással és játékkal. Bővebb információ és jelentkezési lap.

Érdeklődni lehet:

Nyári napközis táborok kisgyermekeknek a Boldogasszony Házban

1./ ManCsoda tábor Szellővel, a terápiás kutyával (június 24-28.) – kutyás élmény- és kézművesfoglalkozások, csoportos, mozgásos játékok, kutyás mesék, kirándulások és egyéb színes programok.

Óvodás és kisiskolás korosztály számára (5-10 éves korig)

Jelentkezési határidő: május 3. (a tábort min. 20 fővel indítják)

2./ Folklór tábor (július 1-5-ig)  - néptánc, népzene, kézműves foglalkozások, népmese, népi játékok, kirándulás és egyéb programok…

Óvodás és kisiskolás korosztály számára (4-10 éves korig)

Jelentkezési határidő: május 10. (a tábort min. 20 fővel indítják)

Tihany – Pannonhalma zarándoktábor

Augusztus 7-től 13-ig Zarándoktábort szerveznek egy ismerős fiatal szülei (Török Zsuzsa és férje). Jelentkezési határidő: március 17.

(Idén az Apátságból Szilveszter atya és Iván testvér nem szerveznek az elmúlt évekhez hasonlóan ilyen Zarándoktábort, ezért nagyon jó ez a lehetőség.)

Köszönet

Köszönetet mondunk mindenkinek, aki a múlt heti felhívásunkra megvalósult nagymértékű megmozdulásnak és adományozásnak részesévé vált! A fiatal, egyedülálló, első gyermekes kismamának összegyűlt bőségesen minden babakelengye, amely az újszülött kórházból való hazahozatalához szükséges volt!