Nagyböjt 3.vasárnapja

Nagyböjti élelmiszergyűjtés

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) az idei nagyböjtben is meghirdette a hagyományos templomi tartós élelmiszergyűjtést. Levél itt.

A jövő hét folyamán, március 10-ig még várjuk a felajánlott élelmiszeradományokat, melyeket a Karitász juttat el húsvét előtt, a helyi és környékbeli rászoruló családok részére.

Szentmisék előtt / után lehet leadni a sekrestyében illetve a plébánián munkanapokon, délelőttönként.

A Pannonhalmi Karitász a győri METRO áruházban is szervez élelmiszergyűjtést, március 8-án és 9-én.

Március 10-én, vasárnap 18 órakor a Bencés Gimnázium dísztermében, Petőfi dalban - Villő Énekegyüttes koncertje.

A Nagyböjtben péntekenként a szentmise végén Keresztutat járunk – jó idő estén a szabadban. A nagyböjti péntekek húsmentes böjti napok.

Március 15-én, pénteken „Férfi keresztút”. Az esti szentmise után, kb. 18:45-től egyházközségünk férfi tagjai vezetésével keresztutat járunk.

Nagyböjti szentgyónás

Nagyböjtben, a szombat és vasárnap esti szentmisék előtt fél 6-tól gyónási lehetőség, ott lesz mindig egyik atya.

Ezzel a kiszámítható lehetőséggel szeretnénk segíteni ebben a kiemelt időben.

Kérjük, 17.45-ig érkezzen meg, aki gyónni szeretne, hogy ne a mise előtti utolsó percekre maradjon.

Tavaszi Várostakarítás

Március 23. szombat Várostakarítás. Gyülekező 8 órakor a Pannonhalma Porta Látogatóközpont udvarán.

Zarándoklat Rómába

Szeptember 19 – 23. közöttegyházközségi zarándoklatot szervezünk Rómába, repülővel.

Az utazás elmélyíti hitünket és segít megismernünk Róma történelmi emlékeit.

A csoport részt vesz Ferenc pápa szerdai általános kihallgatásán.

A történelmi emlékekkel és az élő egyházzal való találkozás élménye maradandó nyomot hagy bennünk.

Jelentkezés: Szalai Zsolt diakónusnál, e-mailben a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen vagy személyesen a plébánián.

Jelentkezési határidő: 2024. március 31. Jelentkezési lap.

CURSILLO – lelkigyakorlat férfiak számára

Április 18-21. Győrújbarát (Apor Vilmos Lelkigyakorlatos és Üdülőház)

Ez egy intenzív három napos nagy lehetőség arra, hogy elvonulva a világ zajától Krisztusra tekintsünk, az Ő szemén keresztül felülvizsgáljuk életünket, kapcsolatainkat, hitéletünket a mindennapokban; és a sokszor már megszokott életvitelünket felrázzuk, s ha szükséges, újratervezzük.

Részletek, jelentkezési lap

Zarándoklat a Csíksomlyói Pünkösdi búcsúra

Május 16-tól, öt napos zarándoklat indul Nyúlról Csíksomlyóra, a pünkösdi búcsúra.

Részletes infó: telefonon a  +36 70 242 96 96  számon, vagy személyesen Pár Róberttől.

FELHÍVÁS

Kedves anyukák, családok!

Egy fiatal, egyedülálló, első gyermekét váró kismamának a segítségünkre van szüksége! Kisbabája egy-két hét múlva születik, és sajnos nem tudott kellőképpen felkészülni a fogadására! Szüksége volna minden babaholmira, ami egy újszülöttnek szükséges! Kérlek titeket, ha van már nem használt, de még használható babaruhátok, (mivel nem tudni a baba nemét így leginkább uniszex színben), vagy tudnátok felajánlani babakádat, pelenkát, fürdetőt, popsikrémet, hálózsákot, takarót, akkor a pannonhalmi Csapdaház hátsó bejáratához hozzátok el, és mi eljuttatjuk az anyukának!

(A gyűjtőpontról képeket készítettünk.)

Köszönjük előre is!