Nagyböjt 2.vasárnapja

Gyűjtés a Katolikus iskolák javára

A mostani hétvégén a perselyadományokat a katolikus iskolák javára szervezett országos gyűjtésre továbbítjuk.

Nagyböjti élelmiszergyűjtés

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) az idei nagyböjtben is meghirdette a hagyományos templomi tartós élelmiszergyűjtést. Levél itt.

A jövő heti vasárnapi szentmiséken és az azt követő héten lesz lehetőség (március 3-tól 10-ig) elhozni a felajánlott élelmiszeradományokat, melyeket a Karitász juttat el húsvét előtt, a helyi és környékbeli rászoruló családok részére.

Szentmisék előtt / után lehet leadni a sekrestyében illetve a plébánián munkanapokon, délelőttönként.

A Pannonhalmi Karitász a győri METRO áruházban is szervez élelmiszergyűjtést, március 8-án és 9-én.

Február 27-én kedden 10 órakor +Máj Edit temetése. Engesztelő szentmise 18 órakor a templomban.

Jövő héten, március 1. elsőpéntek, beteglátogatás.

Március 1-én 15 órakor +Varga Imréné, szül. Vigh Katalin temetése. Engesztelő szentmise 14.15 órakor a templomban.

Március 2-án, szombaton 15 órakor KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban. Húsvétra való készülődés lesz.

A Nagyböjtben péntekenként a szentmise végén Keresztutat járunk – jó idő estén a szabadban. A nagyböjti péntekek húsmentes böjti napok.

Nagyböjti szentgyónás

Nagyböjtben, a szombat és vasárnap esti szentmisék előtt fél 6-tól lesz gyónási lehetőség, ott lesz mindig egyik atya.

Ezzel a kiszámítható lehetőséggel szeretnénk segíteni ebben a kiemelt időben.

Kérjük, 17.45-ig érkezzen meg, aki gyónni szeretne, hogy ne a mise előtti utolsó percekre maradjon.

Teremtésvédelmi keresztút Gérecz Imre atyával

Erre idén is hívunk mindenkit március 2-án, szombaton!

Részletek a Pannonhalmi Főapátság honlapján, ITT olvashatók.

Az esemény plakátja INNEN letölthető, és szabadon terjeszthető!

CURSILLO – lelkigyakorlat férfiak számára

Április 18-21. Győrújbarát (Apor Vilmos Lelkigyakorlatos és Üdülőház)

Ez egy intenzív három napos nagy lehetőség arra, hogy elvonulva a világ zajától Krisztusra tekintsünk, az Ő szemén keresztül felülvizsgáljuk életünket, kapcsolatainkat, hitéletünket a mindennapokban; és a sokszor már megszokott életvitelünket felrázzuk, s ha szükséges, újratervezzük.

Részletek, jelentkezési lap

Zarándoklat a Csíksomlyói Pünkösdi búcsúra

Május 16-tól, öt napos zarándoklatindul Nyúlról Csíksomlyóra, a pünkösdi búcsúra.

Részletes infó: telefonon a  +36 70 242 96 96  számon, vagy személyesen Pár Róberttől.