Évközi 6. vasárnap A betegek világnapja

A 8:00 órás és az este 18:00 órás szentmiséken a betegek kenete szentségének kiszolgáltatása lesz.

Most vasárnap, 2024. február 11., 16:00 Boldogasszony Ház

Gérecz Imre bencés atya előadása – a Házasság hete pannonhalmi programjainak nyitó előadása

Gyerekfelügyelet biztosított.

A célunk, hogy a héten a megszokottnál nagyobb figyelmet fordítsatok a társatokra, magatokra, a kapcsolatotokra és minőségi idővel ajándékozzátok meg egymást…

Február 14-én Hamvazószerda, a Nagyböjt kezdete. Szigorú böjti nap.

Cirill főapát meghívása: „Szeretettel hívom és várom a kedves híveket az Ökumenikus hamvazószerdai vesperásra, 2024. február 14-én, 17.30 órára a Szent Márton-bazilikába.

Igét hirdet: Dr. Steinbach József, a dunántúli református egyházkerület püspöke.”

Február 16-án, és a Nagyböjtben péntekenként a szentmise végén Keresztutat járunk – jó idő estén a szabadban.

A nagyböjti péntekek húsmentes böjti napok.

Február 16-án, pénteken 15 órakor + Bognár Imréné, szül.: Briefer Magdolna temetése. Engesztelő szentmise 14.15 órakor a templomban.

Február 17. jövő héten, szombaton, 15 órakor KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban! Passió szereposztás és húsvétra készülődés lesz.

Sokorói Gálaest - Pannonhalmán

Március 1-én 18 órakor, a Pannonhalmi Főapátságban.

Fővédnök: Hortobágyi T. Cirill Főapát

Vendégelőadó:  Böjte Csaba Testvér

Házas Hétvége Pannonhalmán

Lelkigyakorlat házaspároknak és atyáknak

2024. március 1 – 3; (péntek délutántól vasárnap délutánig) Pannonhalmán, a Bencés Gimnázium Kollégiumában.

A hétvége célja, hogy a házaspárok közelebb kerüljenek egymáshoz és a jó Istenhez. Megerősödjön az elköteleződésük egymás felé, és egyre mélyebben átéljék a házasságukban rejlő sok-sok örömet és lehetőséget.

A lelkigyakorlatot egy atya és három házaspár vezeti. Sok-sok szeretettel vár a Házas Hétvége győri közössége!

Kapcsolat: Tamás Balázs és Magdi

tel.: 06 20/ 775-2842