Krisztus Király vasárnapja

Templomunk szentségimádási napja - a diákmise után az esti szentmiséig. A szentségimádás beosztása itt megtekinthető, kik és mely közösségek vállaltak imádságos jelenlétet. Lehet csatlakozni, várunk mindenkit szeretettel!

Heti rendszeres liturgikus rendünk szerint a jövő héten:

Hétfőn, 10 órától Szent Mónika imaóra

Este 18 órakor Igeliturgia, utána a hivatásokért imádkozunk

• Kedden 18-kor Taizé-i mise, az alapító Roger testvér gondolataival
  • Csütörtökön, az esti mise után fél órás szentségimádást tartunk (ének, csend, gondolatok).

December 1-én, jövő héten, elsőpéntek. Beteglátogatás kérésre.

December 2-án, szombaton 15 órakor KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban! Adventi koszorú készítés lesz.

December 3-án, jövő héten, ADVENT 1. vasárnapja lesz.

A diákmisén az adventi koszorúk megáldása lesz. Kérjük, hozzák el a gyerekek a készített koszorúikat az oltárhoz!

A diákmise keretében lesz ministránsaink avatása, előléptetése is.

15.30 - kor a bástyafalnál felállított városi Betlehem megáldása lesz, kis műsor, majd agapé – teázás, mézeskalács - keretében. A programhoz köszönettel fogadunk mézeskalács felajánlásokat – előtte napokban a sekrestyében gyűjtjük!

Az adventi időszakban (dec. 3-tól kezdve) vasárnap kivételével minden reggel 5:50-kor hajnali szentmise, Rorate lesz, az utolsó dec. 23-án, szombaton.

Esti szentmisék és igeliturgiák nincsenek ebben az időszakban, csak szombaton 18 órakor. A vasárnapi miserend változatlan marad: 8, 9.30 és 18 órakor lesz szentmise.

Ebben az időszakban a Szent Mónika imaórák alkalmai is hétfőnként a Rorátét követően, 6:30-kor kezdődnek.

December 10. Ádvent 2. vasárnapján 16:00-kor a Gyertyaláng kisegyüttes karácsonyváró jótékonysági dicsőítő koncertje, a templomban.

A koncert után sok szeretettel várunk mindenkit sütizésre, meleg teára és kötetlen beszélgetésre a Boldogasszony Házba!

December 16-án (szombaton) délelőtt és 17-én (vasárnap)délután folytatódik Pannonhalmán - a 2017-ben újraélesztett hagyomány - a gyermekek Betlehemezése, a KÁNTÁLÁS. Jelentkezni a faliújságnál kihelyezett jelentkezési lapon lehet, vagy Szücs Marikánál a facebookon, illetve telefonon. Köszönjük!

Cirill főapát, Advent I. vasárnapjára írt körlevele.

KARITÁSZ Hírek

Köszönetet mondunk minden önkéntesnek, akik részt vettek a Karitász, múlt heti Metro áruházi élelmiszergyűjtésében! Több mint 2 tonna adomány gyűlt össze karácsonyra, a leginkább rászorulók részére, Pannonhalma és környékére.

Beszámoló a gyűjtésről.