November 10-én, pénteken 12 órakor +Bors Árpád István temetése.

November 11-én, szombaton Szent Márton napja.

Emlékezzünk meg újra Pannonhalma védőszentjéről, Szent Mártonról egy közös lampionos zarándokúttal!

16:30 Gyülekező a Szent Márton szobornál.

16:45 Rövid megemlékezés után zarándokút a várkapuhoz.

Szent Márton ünnepén, november 11. szombat 11.00-kor ünnepi konventmise a Bazilikában:

főcelebráns: Michael Wallace Banach nuncius úr

a Bazilika 800 emlékévet megnyitja: Novák Katalin köztársasági elnök (800 éves a bazilikánk)

November 18-án, szombaton, 17:30 kezdettel Szent Erzsébet ünnepe Láziban

November 19-én Árpádházi Szent Erzsébet napja.

Szent Erzsébetet a Katolikus Karitász, a Katolikus Egyház hivatalos segélyszervezete, a védőszentjeként tiszteli.

Személye égi közbenjárást is jelent, életpéldája ma is gyakorlati útmutatást ad mindannyiunk számára, az evangéliumi felebaráti szeretet megéléséhez, és a rászorultak irányába, a szolgáló szeretet lelkületéhez.

A Területi Apátság Szent Erzsébet-napi egyházmegyés közös szentmiséjét idén Láziban ünnepeljük.

Minden ide tartozó településről, Plébániáról hívják és várják szeretettel a híveket, a családokat, a gyermekeket a közös ünneplésre, találkozásra!

Egyházmegyei szinten idén pénzadományt gyűjtünk az ünnepi szentmisén. Az adományokat a kárpátaljai Báta település görögkatolikus gyülekezete és ifjúsági szervezete részére juttatják el a szervezők.

Láziba az ünnepre közös autóbuszos utazást is szervez az Egyházmegye, amelyre még november 9.-ig (jövő hét csütörtökig!) fel lehet iratkozni a faliújságnál kitett lapon!

November 26. Krisztus Király vasárnapja

Templomunk szentségimádási napja. Közösségek is vállaltak imádságos jelenlétet.

A templomban hátul, a faliújságnál kitett lapon (és itt a csatolmányban is!) megtekinthető. Még van lehetőség feliratkozni  a templomban!

KARITÁSZ HÍREK

Köszönünk minden eddigi ruhaadományt!

Jelenleg a raktárunk megtelt, sok téli ruha is összegyűlt, így kérjük, tavaszig ne hozzanak újabb ruhákat!

Kályha és hűtőadomány felajánlásokat továbbra is köszönettel fogadunk, rászoruló gyermekes családok részére!