Óraátállítás

Október 29-én, most vasárnap óraátállítás lesz!  Hajnalban 3:00 órakor 2:00 órára kell visszaállítani az órát.

Évközi 30. vasárnap

Diákmiséhez: A sekrestyében az asztal alá tettünk színező asztalkát, színes ceruzát és színezőt. Bátorítjuk a kisgyermekes szülőket hogy kérdés nélkül nyugodtan vegyék elő szentmise alatt és használják!

A vasárnap esti szentmisén a nők tartanak ünnepélyes rózsafüzér imádságot.

Két szentségre való jelentkezési lapot csatoltam: a megfelelőt kitöltve kérem az őszi szünet végére (2023. november 6-ig) email-en visszaküldeni vagy a sekrestyében leadni. (Akiket Pannonhalmán kereszteltek, azok hiányzó keresztelési adatait az anyakönyvből meg tudom keresni.)

a./ Elsőáldozásra: Felkészítés a tanév során és jövő szeptemberben lesz az ünnepi elsőáldozás. Legalább 3. osztályosok jelentkezését várjuk.

b./ A keresztény nagykorúság szentségére, a Bérmálásra: Felkészítés a tanév során, jövő májusban lesz a bérmálás. Olyan keresztény fiatalok jelentkezését várjuk, akik elkötelezik magukat a tudatos, hívő életre és legalább 8. osztályosok.

November 1. jövő héten szerdán, Mindenszentek, főünnep. Este 18-kor orgonás mise lesz.

November 2. csütörtök, Halottak napja

9 órakor a temetőben szentmise és az új sírok megáldása.

16 órakor a Tóthegyi keresztnél halottak napi közös imádság. Szeretettel várjuk a tóthegyieket és minden kedves pannonhalmi hívőt!

18 órakor szentmise a templomban, elhunyt szeretteinkért.

VÁLTOZÁSTelefonos elérhetőség

A Plébánia vonalas telefon (és üzenetrögzítő) elérhetősége megszűnt. Mobiltelefonos elérhetőségeink továbbra is változatlanok.

A számok elérhetőek ITT.

KARITÁSZ HÍREK

A Pannonhalmi Karitász az Élelmiszerbank pályázatán idén ismét elnyerte a karácsonyi tartós élelmiszergyűjtés lehetőségét. Önkénteseinkkel és segítőkkel a november 17-18-19.-i hétvégén gyűjtünk adományt, a győri METRO áruházban. Az összegyűlt élelmiszereket helyi és környékbeli rászorulók részére juttatjuk el karácsony előtt.

Szent Erzsébet ünnepe

Idén egyházmegyénk Láziban tartja Szent Erzsébet  ünnepét november 18-án, szombaton. Arnold atyáék szervezik az utazást.  Várják a visszajelzéseket november 9-ig, hogy az autóbuszok indulását és útvonalát meg tudják szervezni. A táblázatot kitettük a templomi faliújsághoz, amelyen fel lehet iratkozni a buszos utazás igénylésére.

MÉCS lelki hétvégék

• Fiatal pároknak, jegyeseknek: 2023. november 17-19.
  • 3 évnél régebb óta Házasoknak: 2023.november 24-26.

Infók, jelentkezés: https://mecshonlap.hu/mecs-napok/

November 4-5. ÉLET A LÉLEKBEN Szeminárium
 ️

Tölts egy hétvégét Istennel az őszi szünetben