MISSZIÓSVASÁRNAP, GYŰJTÉS A MISSZIÓK JAVÁRA

A vasárnap esti szentmisén a férfiak, jövő héten vasárnap a nők tartanak ünnepélyes rózsafüzér imádságot.

Két szentségre való jelentkezési lapot csatoltam: a megfelelőt kitöltve kérem az őszi szünet végére (2023. november 6-ig) email-en visszaküldeni vagy a sekrestyében leadni. (Akiket Pannonhalmán kereszteltek, azok hiányzó keresztelési adatait az anyakönyvből meg tudom keresni.)

a./ Elsőáldozásra: Felkészítés a tanév során és jövő szeptemberben lesz az ünnepi elsőáldozás. Legalább 3. osztályosok jelentkezését várjuk.

b./ A keresztény nagykorúság szentségére, a Bérmálásra: Felkészítés a tanév során, jövő májusban lesz a bérmálás. Olyan keresztény fiatalok jelentkezését várjuk, akik elkötelezik magukat a tudatos, hívő életre és legalább 8. osztályosok a Pannonhalmi Egyházmegyében.

(A Győri Egyházmegyéhez tartozó tanulók esetében 8. osztályosnál magasabb a korhatár!)

Folytatódnak a Net-Labor foglalkozások a Boldogasszony Házban:

október 27-én, jövő héten pénteken, 17 órakor és 28-án, jövő szombaton 16 órakor.

KARITÁSZ HÍREK:

Rászoruló, többgyermekes édesanya részére keresünk mielőbb adományozható, használható kályhát és hűtőszekrényt. Meleg takarókat is gyűjtünk nehéz sorsú embertársaink részére, a télre. Felajánlásaikat várjuk a Plébánián, vagy jelezhetik a sekrestyében! Előre is köszönünk minden segítséget a nevükben!

Hittanos kirándulás

Október 31-én, kedden (az őszi iskolaszünetben) Keszthelyre és Sümegre kirándulást szervez a Pannonhalmi Területi Apátság Ifjúságpasztorációs Irodája. Arnold atyáék hívnak minden 7 és 16 év közötti hittanos gyermeket a zarándoklatra.

Részletek és jelentkezési információk. Jelentkezési határidő: október 23. hétfő!

MÉCS lelki hétvégék

• Fiatal pároknak, jegyeseknek: 2023. november 17-19.
  • 3 évnél régebb óta Házasoknak: 2023.november 24-26.

Infók, jelentkezés: https://mecshonlap.hu/mecs-napok/

November 4-5. ÉLET A LÉLEKBEN Szeminárium
 ️

Tölts egy hétvégét Istennel az őszi szünetben