Évközi 28. vasárnap

Gyónási lehetőség a most vasárnapi diákmisén: Odó atya misézik, Ákos atya gyóntat.

Vasárnap esti misén a Cantate kórus énekel. A 7. évfolyam is ezen a misén vesz részt.

A Szűzanya hónapjában minden vasárnap, az esti szentmisék után ünnepélyes rózsafüzér imádságot tartunk, ezzel is köszöntve égi Édesanyánkat!

Jövő vasárnap, október 22-én a férfiak, azt követően, 29-én a nők tartanak ünnepélyes rózsafűzér imádságot.

Távcsöves Hold-sarló és Szaturnusz gyűrű nézésre hívom az érdeklődőket jövő héten pénteken, október 20.-án, a mise után, 19 órakor  a templom előtti bástyához. Rossz idő esetén is a Boldogasszony Házban csillagászati érdekességeket mutatok.

Hittanos kirándulás

Október 31-én, kedden (az őszi iskolaszünetben) Keszthelyre és Sümegre kirándulást szervez a Pannonhalmi Területi Apátság Ifjúságpasztorációs Irodája. Arnold atyáék hívnak minden 7 és 16 év közötti hittanos gyermeket a zarándoklatra.

Részletek és jelentkezési információk.

KARITÁSZ KÖSZÖNETNYÍLVÁNÍTÁS:

Köszönetet mondunk az elmúlt időszak minden élelmiszer- és tárgyi adomány felajánlásáért, amelyekkel a Karitász önkéntesei a rászoruló családokat támogatni tudták, és a közösségi eseményeinket, ünnepeinket gazdagították (pl. süteményekkel a Böjte Csaba testvér szombatján, és nyáron is, amikor az Árvácskákat fogadtuk …) !

A téli időszakban szeretnénk a segítést folyamatosan megvalósítani – élelmiszerekkel, meleg takarókkal … -, ehhez minden felajánlást köszönettel fogadunk!

A Plébánia pedig köszönetet mond a Gyümölcsoltó Boldogasszony Karitász Csoport vezetőjének és „motorjának”, Horváthné Marikának, a rászoruló családok támogatásában végzett, fáradhatatlan szolgálatáért!

MÉCS lelki hétvégék

• Fiatal pároknak, jegyeseknek: 2023. november 17-19.
  • 3 évnél régebb óta Házasoknak: 2023.november 24-26.

Infók, jelentkezés: https://mecshonlap.hu/mecs-napok/

November 4-5. ÉLET A LÉLEKBEN Szeminárium
 ️

Tölts egy hétvégét Istennel az őszi szünetben