Tápi Plébánia hirdetése:

Most vasárnap, szeptember 24-én 17 órakor gitáros dicsőítésre hívnak mindenkit, a Tápi Szentháromság Plébánia Közösségi Házába! Plakát a mellékletben!

Heti rendszeres miserendünk – minden nap, este 18 órától:

• hétfőnként, az esti Igeliturgia után a hivatásokért imádkozunk
  • keddenként Taizé-i mise, az alapító Roger testvér gondolataival
  • csütörtökönként, a mise után fél órás szentségimádást tartunk (ének, csend, gondolatok).

Szeptember 25-én, hétfőn, 15 órakor +Varga Zoltán Józsefné, szül.: Dániel Éva temetése.

Szeptember 28-án, csütörtökön 13 órakor +Farkas Zoltánné, szül.: Knipper Klára temetése. Gyászmise 12.15-kor a templomban.

Szeptember 29-én, pénteken 15 órakor +Roll Tibor temetése.

Szeptember 30-án szombaton MÉCS lelki nap keretében  Böjte Csaba testvér Pannonhalmán .

A részvétel regisztrációhoz kötött. Mindenki, aki szeretne részt venni az előadásokon, programokon,regisztráljon! (Akik korábban már e-mailben jelentkeztek, kérjük, ők is töltsék ki!)  Itt lehet jelezni az ebéd igényt is, 1.900,-Ft/ fő áron, melyet 09.25-ig kérnek a megadott számlaszámra elutalni!

Október 1. vasárnap a 9.30-as diákmisén Hálaadás a Termésért. Köszönettel fogadunk gyümölcsöt, zöldséget, lekvárt vagy befőttet hozzájárulásként a hálaadáshoz! Az adományokat utána a Karitásznak átadjuk, a rászorulóknak kiosztásra.

12 – 15 óráig Teremtésvédelmi imádság + Szentségimádás lesz a templomban. Az egész világot átívelő imaátadás, a teremtés hetének ünnepe alkalmából.

A Szűzanya hónapjában minden vasárnap, az esti szentmisék után ünnepélyes rózsafüzér imádságot tartunk, ezzel is köszöntve égi Édesanyánkat!

Október 7. Nagymarosi Ifjúsági Találkozó.

Október 7-én, szombaton, délután 2 órás indulással - jó idő esetén - reptérlátogatással egybekötött biciklitúrát szervez a KALÁSZ!

A Pannonhalma Városi Könyvtár programkínálata

Pannonhalma Porta programkínálata

Orgonahangverseny a zene világnapja alkalmából - szeptember 29. péntek 19 órakor a Bazilikában.

A Boldogasszony Ház teraszának térkövezése megkezdődött, a befejezéshez támogatást elfogadunk!