Évközi 22. vasárnap

A diákmisén Veni Sancte és iskolatáska áldás. A Shalom Közösség adja a zenei szolgálatot. 8-12 óráig Ikon- és Könyvvásárt tartanak, brazil édes és sós csemegékkel a Boldogasszony Házban!

A szentmisék már naponta 18 órakor kezdődnek!

Minden hétfőn délelőtt, 10 órakor Szent Mónika imaóra a templomban. Családjainkért, gyermekeinkért imádkozunk, rózsafüzért mondunk. Szeretettel várunk új tagokat is!

Szeptember 6-án, szerdán, a 18 órás szentmise után, 19 órától megemlékezés a focipályánál lévő Pápakeresztnél, Szent II. János Pál pápa 1996-os pannonhalmi látogatására.

Csatkai búcsú

szeptember 9-én,  szombaton

Ebben az évben is megszervezzük a zarándoklatot Csatkára, a kisasszonynapi búcsúba. Szeretettel hívjuk a csatkai zarándoklatra a híveket.

18 órakor Székely János szombathelyi megyéspüspök mutat be szentmisét lovári és magyar nyelven, amelyen közösen mi is részt veszünk.

Mivel a csatkai búcsú a legnagyobb roma búcsú, igazán szép élmény megtapasztalni, hogy a romák is mennyire tisztelik a Szűzanyát, és hogy kereszténységünk megélése mennyire sokszínű.

Csatlakozási lehetőségek:

1. Gyalogos zarándoklat 11 órakor az Úrangyala elimádkozása után indul Veszprémvarsányból. Útközben 2-3 pihenőt tartunk.
  1. Az autóbuszos zarándoklat 15 órakor indul Veszprémvarsányból , Ravazd,Bakonypéterd és  Lázi útvonalon megy Csatkáig. Haza mind a két zarándokcsoport  autóbusszal utazik.

A zarándoklat költsége: 3000 ft  (autóbusz költsége) Jelentkezési határidő: szeptember 6.

Jelentkezni lehet: Arnold atya: 30/920-2246, Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Net-Labor

A most kezdődő iskolaévben is lesznek a tavalyihoz hasonló rendszerben Net-Labor foglalkozások. Mivel idén teljesen új témakörrel, a honlapok felépítésével és készítésével fogunk foglalkozni, ezért szívesen várunk ezekre az alkalmakra az eddig szorgalmasan résztvevőkön túl is minden érdeklődőt, így például azokat a diákokat is, akik tavaly valamilyen elfoglaltságuk miatt el-elmaradoztak vagy akik most lettek ötödikesek és érdekli őket az Internet világa.

Mivel a különórák idei rendje csak szeptember folyamán fog kialakulni, ezért a kezdéssel kicsit várunk. A foglalkozások várhatóan havonta egyszer, pénteken és/vagy szombaton délután lesznek. Ezt kérjük a további elfoglaltságok tervezésénél figyelembe venni. Az első alkalom időpontjáról mindenkit személyesen értesítünk majd. Az érdeklődők a részleteknek utánanézhetnek a Plébánia honlapján a Net-Labor menüpontban.

Jelentkezni Hunyady Istvánnál lehet.

Néptáncfoglalkozások gyermekeknek – Októbertől, a Boldogasszony Házban!

Óvodás kortól egészen 12.osztályos korig!

- kisebbek próbái csütörtök délutánonként 16.30-17.15-ig, 700.-/fő/alk. (Viszló Kittivel)

- nagyobbak próbái szerda délutánonként 17.30-19.00-ig, 1000.-/fő/alk. (Bálint Emesével és Bálint Szilárddal)

- létszámtól függően korosztály szerint csoportbontás lehetséges

- testvérkedvezményt biztosítunk

- jelentkezni lehet: Bálint Emesénél 20/579 1757 és Viszló Kittinél 70/7762133.

Kedvhozó, bemutatkozó videójuk ITT megtekinthető.