Augusztus 20. vasárnap Szent István király főünnepe.

NEM lesz 8-as mise – mindenkit várunk a 10 órakor kezdődő ünnepi szentmisére a Ligetbe! (esőhelyszín a templom)

Az Apátság ünnepi programkínálata ITT olvasható.

Augusztus 25-27 között XIX. Arcus Temporum - művészeti fesztivál lesz az Apátságban. Bővebb információ, programok  ITT, a honlapon.

Szeptember 2-án, szombat estétől, másnap vasárnap délig, a Shalom Közösségből lesznek nálunk látogatóban!

Szombat este az Ifi Közösségben már találkozhatnak a fiatalok a misszionáriusokkal, akik beszélgetéssel, tanúságtétellel és egy meglepetéssel is készülnek számukra! A diákmisén  Shalomos zenei szolgálat lesz. 8-12 óráig Ikon- és Könyvvásárt tartanak, brazil édes és sós csemegékkel! A Közösségről, a programról valamint az ikon előrendelési lehetőségről a ITT olvasható bővebb információ.

Szeptember 8-10 JÁSD Egyházzenei & Kórustalálkozó. Bővebb információ a csatolmányban lévő plakáton.

Szeptember 22-én „Keresd a békét és járj utána!” címmel Nemzetközi ökumenikus konferencia a békéről a Pannonhalmi Főapátságban. A konferencia főelőadója Őszentsége I. Bartholomaiosz konstantinápolyi egyetemes pátriárka. Részletes program és regisztrációs lehetőség: ITT, a konferencia oldalán.

Legyen öröm az iskolakezdés!

A Katolikus Karitász országos központja idén is támogatja a rászoruló  gyermekek iskolakezdését. A Pannonhalmi Karitász ISKOLAI TANSZERGYŰJTÉSt hirdet helyi rászoruló családok gyermekei részére. Köszönjük az eddigi adományokat, még várunk tanszereket a templomban hátul kihelyezett gyűjtődobozba, a sekrestyében vagy a plébánián leadva 08.31-ig!

Miserend változás!

Szeptember 1. péntektől a szentmisék este egy órával korábban, 18:00 órakor kezdődnek!