Évközi 12. vasárnap

Most vasárnap (06.25.) délután 16:15-től lesz az Apátságban a meghirdetett teremtésvédelmi program.

A Gimnázium Jeges-termében beszélgetés, majd filmvetítés és vesperás.

• Arnold atya Hittanos tábor felhívása:

Ottalvós hittanos tábort szervezünk Kecskemétre 2023. július 16-a és július 21-e között : szállásunk a bencés nővérek tiszaalpári rendházában lesz. A szervezési munkák miatt mielőbb, (06.25.) vasárnap estig várjuk a jelentkezőket!

Bővebb infó, jelentkezés

Szeretettel hívjuk és várjuk a plébániák gyermekeit  és a fiatalokat a táborunkba!

• Viszló Kitti Gyermeknéptánc-oktató napközis tábora – Óvodás - kisiskolás korosztálynak:

Aug. 14-18. (hé-pé) 9-16 óráiga Boldogasszony Házban.

Délelőtt főleg néptánc foglalkozás, délutánonként mindig valami más (kézműves, kirándulás, kutyás foglalkozás, játék, stb...) egy kis ebéd utáni pihi után. Ebéd a Király vendéglőben, tízórait, uzsonnát hozzanak a gyermekek!

20.000,-/fő/hét (testvérkedvezmény lehet!-a 2.gyerek féláras), melyet a tábor első napján szedünk.

Jelentkezni július 10-éig lehet a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen, vagy a 70/7762133-as telefonszámon.

Minimum 15-20 fő jelentkező esetén tartjuk meg a tábort!

• Múlt vasárnap vendégeink a nevelőszülői hivatásról beszéltek.

Ezt a 4 perces filmet vetítették a családokról: https://youtu.be/Z39swQ1ktI8

Infók a www.szentagota.hu oldalon.

Jövő héten:

• Június 26-án, hétfőn 13 óra +Bauer Imre Józsefné (szül. név: Varga Katalin Aranka) temetése
    Előtte engesztelő szentmise 12.15 órakor a templomban.

Az Optika hirdetési lapja a faliújságnál, honlapon, Facebookon elérhető. (csatolmányban)

• Június 30-án, pénteken 17 órakor a Net-Labor foglalkozások következő alkalmai lesznek a Boldogasszony Házban. A két csoport Net-Labor foglalkozása most összevonva pénteken lesz megtartva. Szombaton nem lesz foglalkozás, a szombatiakat is pénteken várom gyakorolni.

• Július 1.-én, jövő szombaton 19 órától Pannonhalma lesz az egyik kiemelt helyszíne a Magyar Rádió Zenélő Magyarország koncertsorozatának.

Az eseményen a Magyar Rádió Művészeti Együttese 13 fős vonós zenekarral ad ingyenes szabadtéri  szimfonikus koncertet a Ligetben.

Plakát faliújságnál, honlapon!

• Ugyanezen napon, július 1. szombaton, 15 órától templomunk nyújt helyszínt a Tápi Zenei Tábor Záróhangversenyének.

A fiatalok ingyenes előadásán klasszikus zenék, népdalok és gregorián énekek lesznek, melyre minden érdeklődőt szeretettel várnak.

Plakát faliújságnál, honlapon!

• Június 29. csütörtök, Szent Péter és Szent Pál apostolok ünnepe.

Ehhez kapcsolódik jövő vasárnap, július 4-én a péterfillérek gyűjtése, amelyet a Szentatya karitatív céljaira továbbítunk.

Szeretettel ajánljuk figyelmükbe a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola képzéseit!