Irgalmasság vasárnapja

Az ortodox egyház ekkor tartja a Húsvétot, ezért a reggel 8:00 órai szentmisét ukrán testvéreinkkel együtt ünnepeljük, ételszentelést is tartunk.

Ezen a vasárnapon 15:00 órakor az irgalmasság imaóráját tartjuk templomunkban.

Via Lucis – Fény útja – Öröm útja

Ahogy a korábbi években is, - amint a 40 napos böjtben péntekenként keresztutat járunk, - úgy az 50 napos húsvéti idő vasárnapjain az Öröm útját - Fény útját járjuk. Április 16. Húsvét 2. vasárnapjától az esti szentmisék után – Húsvét és Pünkösd közötti vasárnap esténként – az Öröm Útja stációit elmélkedjük, imádkozzuk közösen.

Április 18-án, kedden  19.45-kor a csütörtöki Pannon Esték programra felkészülésként a Pannonhalmi Főapátság Dísztermében levetítjük a Szabadító c. filmet (2022) 84 perc, rendező: Hajnal Gergely

Minden érdeklődőt szeretettel várunk. A vetítés ingyenes.

Április  20-án, csütörtökön, 18 órakor a Pannon Esték sorozat keretében Lólé Attila tesz tanúságot élettörténetével. Helyszín: Pannonhalma Porta. A részvétel ingyenes, de regisztrációköteles. Attila 2 évig Pannonhalmán lakott, és a Bibliaórákon is rendszeresen részt vett.

Április 21-én, pénteken, 14 órakor +Horváth István temetése lesz. Engesztelő szentmise nem lesz.

Április 21-én, pénteken, 16 órától SZBI Ifjúsági Filmklub a Boldogasszony Házban. A gyerekek kérésére a „Narnia Krónikái” c. kalandfilm vetítése lesz, és azt követően beszélgetés. Plakát és bővebb információ a csatolmányban!

Április 22-én, szombaton 15 órakor KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban. Próba és Anyák napjára készülődés lesz.

Április 23-án vasárnap  Családi FOCI program

Kedves Fiúk és Édesapák!

Jövő vasárnap a diák mise után hívlak Benneteket egy apa-fia focira, itt a pályán. Ennek megfelelő szerelést hozzatok magatokkal! Lányok, Édesanyák pedig jöjjetek szurkolni!

Május 19-21 Badacsonytördemicen, Szentlélek Szeminárium lesz, 18-30 éveseknek. Bővebb info a shalombudapest fb oldalon!

Május 27-én a Pannonhalmi Területi Főapátság Családnapját tartjuk Győrszentivánon, ahol neves előadók és családos programok segítségével mélyülhetünk el hivatásunkban. A találkozó jelmondata: Növekedjünk együtt! Hamarosan megnyílik a regisztrációs felület a Főapátság honlapján és a részletekről a templomi faliújság plakátjain is tájékozódhatunk. Mindenkit szeretettel várunk május 27-én, Győrszentivánban!

Május 29-én, Pünkösdhétfőn hagyományainkhoz híven újra Egyházközségi Családnapot tartunk.

9:30-kor szentmise.

Meghívott vendégünk Csiszér László, a magyar dicsőítő zene ikonikus alakja, aki 10:30:-tól koncertet ad. A koncerten szeretne minden korosztályt, így a gyerekeket is megszólítani.

12:00-kor ebéd a Boldogasszony Ház udvarán.

13:00-tól gyerek és kézműves foglalkozások.

Gyertek el! Jó lesz!

Zarándok-lehetőségek:

Június 3 (szombat) plébániai egynapos buszos zarándoklat, Sümeg- Zalavár- Zalaapáti úticéllal. Még várjuk a jelentkezéseket, április végéig, 4000,- Ft előleg befizetésével, a sekrestyében, vagy a Plébánián! Program.

Idén is Tihany – Bakonybél - Pannonhalma Zarándoktábor, 12 – 18 éveseknek! Július 1 - 7. az időpont.