Húsvétvasárnap

Húsvétvasárnap: 7:00 szentmise ételszenteléssel.

8:00 és 9:30 /a délelőtti miséken is ételszentelés/, és este 18:00 órakor.

A diákmise után a gyermekeknek tojáskeresés a plébániakertben.

Húsvéthétfő:  Szentmisék reggel 8:00 és este 18:00 órakor.

15:30-kor orgonahangverseny a Bazilikában.

Április 16-án  Irgalmasság vasárnapját ünnepeljük.

Az ortodox egyház ekkor tartja a Húsvétot, ezért a reggel 8:00 órai szentmisét ukrán testvéreinkkel együtt ünnepeljük, és szintén tartunk ételszentelést.

Ezen a vasárnapon 15:00 órakor az irgalmasság imaóráját tartjuk templomunkban.

Via Lucis – Fény útja – Öröm útja

Ahogy a korábbi években is, amint a 40 napos böjtben péntekenként keresztutat járunk, úgy az 50 napos húsvéti idő vasárnapjain az Öröm útját - Fény útját járjuk.

Április 16. Húsvét 2. vasárnapjától az esti szentmisék után – Húsvét és Pünkösd közötti vasárnap esténként – az Öröm Útja stációit elmélkedjük, imádkozzuk közösen.

Április  20-án, 18 órakor a Pannon Esték sorozat keretében Lólé Attila tesz tanúságot élettörténetével. Helyszín: Pannonhalma Porta. A részvétel ingyenes, de regisztrációköteles. Attila 2 évig Pannonhalmán lakott, és a Bibliaórákon is rendszeresen részt vett.

Május 27-én a Pannonhalmi Területi Főapátság Családnapját tartjuk Győrszentivánon, ahol neves előadók és családos programok segítségével mélyülhetünk el hivatásunkban. A találkozó jelmondata: Növekedjünk együtt!

Hamarosan megnyílik a regisztrációs felület a Főapátság honlapján és a részletekről a templomi faliújság plakátjain is tájékozódhatunk. Mindenkit szeretettel várunk május 27-én, Győrszentivánban!

Zarándok-lehetőségek:

Június 3 (szombat) plébániai egynapos buszos zarándoklat, Sümeg- Zalavár- Zalaapáti úticéllal. Még várjuk a jelentkezéseket, április végéig, 4000,- Ft előleg befizetésével, a sekrestyében, vagy a Plébánián! Program.

Idén is Tihany – Bakonybél - Pannonhalma Zarándoktábor, 12 – 18 éveseknek! Július 1 - 7. az időpont.