Virágvasárnap

A diákmisén barkaszentelés és Passiójáték lesz a kalászosok előadásában.

Szentmisék a Nagyhéten:

Nagyhétfő –Nagykedd: 18:00 órakor.

Nagyszerda: 18:00 órakor krizmaszentelési szentmise a Bazilikában. Itt, a templomunkban aznap nem lesz szentmise!

Nagycsütörtök: 18:00 órakor szentmise az utolsó vacsora emlékére, majd csendes virrasztás 21:00 óráig.

Nagypéntek: 18:00 órakor a nagypénteki szertartás és kereszthódolat. Szigorú böjti nap.

Nagyszombat: Szeretettel várjuk a híveket a templomba Szentsír látogatásra: a sírban nyugvó Jézus mellett csendben imádkozzunk, elmélkedjünk, virrasszunk. 9-től 17 óráig lesz nyitva a templom.

20:00 szentmise, majd feltámadási körmenet húsvéti gyertyával.

Húsvétvasárnap: Reggel 7:00 szentmise ételszenteléssel. 8:00 és 9:30 (a délelőtti miséken is ételszentelés), és este 18:00 órakor. A diákmise után a gyermekeknek tojáskeresés a plébániakertben.

Húsvéthétfő:  Szentmisék reggel 8:00 és este 18:00 órakor.

15:30-kor orgonahangverseny a Bazilikában.

_____________________________________________________________________________

Április  20-án, 18 órakor a Pannon Esték sorozat keretében Lólé Attila tesz tanúságot élettörténetével. Helyszín: Pannonhalma Porta. A részvétel ingyenes, de regisztrációköteles. Attila 2 évig Pannonhalmán lakott, és a helyi bibliaközösségünkbe is rendszeresen járt.

Zarándok-lehetőségek:

Június 3 (szombat) plébániai egynapos buszos zarándoklat, Sümeg- Zalavár- Zalaapáti úticéllal. Még várjuk a jelentkezéseket, április végéig, 4000,- Ft előleg befizetésével, a sekrestyében, vagy a Plébánián. Program.

Idén is Tihany – Bakonybél - Pannonhalma Zarándoktábor 12 – 18 éveseknek! Július 1 - 7. az időpont.

Ajánló:

Ádám OSB atya elmélkedései a 2023-as templombúcsún, március 25-én és 26-án:

Üdvözlégy Mária

Szűzanya szobrunk szimbolikája

Sümegi zarándokoknak szempontok

Kérjük, adója 1%-a felajánlásával támogassa a Katolikus Karitász rászorulókért végzett szolgálatát!