Nagyböjt 5. vasárnapja

Perselyadományok gyűjtése a Szentföld javára.

A nagyböjtben a péntek esti szentmisék után keresztutat járunk, jó idő esetén a szabadban. A nagyböjti péntekek húsmentes böjti napok.

Hétfőnként, hetente 10 órától ismét Baba-Mama torna a Boldogasszony Házban!

Jövő péntek 17 órakor és szombat 16 órakor lesznek a Net-labor számítógépes foglalkozások következő alkalmai.

Március 31-én, jövő pénteken „Férfi keresztút”.

Az esti szentmise után, kb. 18:45-től egyházközségünk férfi tagjai vezetésével keresztutat járunk.

Április 1-re (jövő szombat) ismét teremtésvédelmi keresztutat hirdetünk, Cirill főapát úr vezetésével!

Április 1-én, jövő szombaton 15 órakor KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban. Passiójáték próba lesz.

Április 2-án, jövő héten, Virágvasárnap, a Nagyhét kezdete.

Nagyböjti élelmiszergyűjtés

Virágvasárnapig, április 2-ig még várjuk az élelmiszereket, a Karitász gyűjtésére a sekrestyében vagy a Plébánián a rászoruló családok részére! Köszönjük az eddigi adományokat!

A Pannonhalmi Karitász a jövő hétvégén (03.31-04.01) is gyűjt tartós élelmiszert a győri METRO-ban.

Nagyböjti szentgyónás

Szerdánként a szentmise előtt 17:30-tól Ádám atya már a templomban van, megszólítható gyónásra.

A faliújságon kinn van a miséző atyák hétvégi beosztása.

Ambrus atya is elérhető a vasárnap esti miséi előtt fél órával.

Ákos atyát a szentmisék után lehet megszólítani gyóntatásra.

Április 15. Veszprém Ez az a nap!

Április  20-án, 18 órakor a Pannon Esték sorozat keretében Lólé Attila tesz tanúságot élettörténetével.

Helyszín: Pannonhalma Porta. A részvétel ingyenes, de regisztrációköteles. Attila 2 évig Pannonhalmán lakott, és a helyi bibliaközösségünkbe is rendszeresen járt.

Zarándok-lehetőségek:

Június 3-ára (szombat) plébániai egynapos buszos zarándoklatot szervezünk, Sümeg- Zalavár- Zalaapáti úticéllal. A zarándoklat költsége: 8000,-Ft/fő (útiköltség + belépők), gyermekeknek: 4000,-Ft/fő. Jelentkezési határidő: április végéig, 4000,- Ft előleg befizetésével, a sekrestyében, vagy a Plébánián.

Program:

Tervezett indulás 7:30-kor Pannonhalmáról. 10 órakor Sümegen a Fájdalmas Szűzanya kegyszobránál, ferences templomban szentmise, az egykori püspöki palota megtekintése.

Ebéd tarisznyából, 14:00 a Zalavári apátság romjai, rendtörténeti ismertetés az apátság alaprajza alapján. Hazafelé a Zalaapáti – barokk kori Bencés apátság és templom megtekintése. Hazaérkezés kb. 19 órára.

Aki szeretne részt venni, de a részvételi díj gondot okoz, jelezze a Plébánián az útiköltséghez való hozzájárulás igényét!

Idén is lesz Tihany – Bakonybél - Pannonhalma Zarándoktábor 12 – 18 éveseknek! Július 1 - 7. az időpont.

Könyvajánló:

Megjelent a neves lengyel pap-szerző új könyve: „Keresztút” címmel. Híveink szíves figyelmébe ajánljuk. Megtekinthető a hirdetőtáblánál.