Nagyböjt 4. vasárnapja

A nagyböjtben a péntek esti szentmisék után keresztutat járunk, jó idő esetén a szabadban.

A nagyböjti péntekek húsmentes böjti napok.

Hétfőnként, hetente 10 órától ismét Baba-Mama torna a Boldogasszony Házban!

Március 20-án, hétfőn 14 órakor +özv. Ács Andrásné (szül.: Petrovicz Piroska Irén) temetése. Engesztelő szentmise nem lesz.

Március 24-én, jövő pénteken, vendégünk lesz Tamási József atya, aki a Torinói lepelről – Jézus halotti leple – tart előadást.

18:00-kor szentmise, amelyen ő hirdet Igét, utána 18:45-től Keresztutat járunk a templomban.

19:15-kor kezdődik az előadása itt, a templomban, majd 20:00 órától kötetlen beszélgetés Tamási József atyával – agapé, sütizés keretében a Boldogasszony Házban!

Március 24-25-26. Triduum

Március 25-én, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén tartjuk templomunk búcsúnapját.

E napon teljes búcsúban részesül az a hívő, aki meglátogatja templomunkat és itt imádkozik legalább egy Miatyánkot és egy Hiszekegyet. A szentgyónás, a szentáldozás, valamint a Pápa szándékára mondott imádság más napokon is elvégezhető, a búcsú ebben az esetben is érvényes.
Mi a búcsú? Bűneink miatt a tisztítóhelyen ránk váró megpróbáltatások elengedése, Jézus Krisztus és a szentek érdemei miatt.
Templomunkban ehhez az ünnephez kapcsolódóan három napos készületet, úgynevezett TRIDUUMOT tartunk. Az esti 18:00 órakor kezdődő szentmiséken az ünnepi igehirdetést az alábbi atyák fogják tartani:

pénteken: Tamási József

szombaton: Ádám OSB

vasárnap: Ádám OSB

A szentmisék előtt/alatt/után lehetőség lesz a nagyböjti szentgyónás elvégzésére.

Március 25. VÁROSTAKARÍTÁSGyülekező 8 órakor a Pannonhalma Porta Látogatóközpont udvarán.

Március 25-én, jövő szombaton 15 órakor KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban. A Passiójátékra próba + Húsvétra készülés lesz.

Nagyböjti élelmiszergyűjtés

Virágvasárnapig, április 2-ig még várjuk az élelmiszereket, a Karitász gyűjtésére a sekrestyében vagy a Plébánián a rászoruló családok részére! Köszönjük az eddigi adományokat!

Március 24-25-én a győri METRO-ban a Pannohalmi Karitász tartós élelmiszergyűjtést szervez.

Nagyböjti szentgyónás

Szerdánként a szentmise előtt 17:30-tól Ádám atya már a templomban van, megszólítható gyónásra.

A faliújságon kinn van a miséző atyák hétvégi beosztása.

Ambrus atya is elérhető a vasárnap esti miséi előtt fél órával.

Ákos atyát a szentmisék után lehet megszólítani gyóntatásra.

Jövő vasárnap, március 26. a nyári időszámítás kezdete, ÓRAÁTÁLLÍTÁS  lesz. Hajnalban 2:00 órakor 3:00 órára kell előreállítani az órát.

Március 31-én, „Férfi keresztút”. Az esti szentmise után, kb. 18:45-től egyházközségünk férfi tagjai vezetésével keresztutat járunk.

Április 1-re ismét teremtésvédelmi keresztutat hirdetünk, Cirill főapát úr vezetésével!

Április 15. Veszprém Ez az a nap!

Zarándok-lehetőségek:

•  Június 3-ára (szombat) plébániai egynapos buszos zarándoklatot szervezünk, Sümeg- Zalavár- Zalaapáti úticéllal. A zarándoklat költsége: 8000,-Ft/fő (útiköltség + belépők), gyermekeknek: 4000,-Ft/fő. Jelentkezési határidő: április végéig, 4000,- Ft előleg befizetésével, a sekrestyében, vagy a Plébánián.

Program:

Tervezett indulás 7:30-kor Pannonhalmáról. 10 órakor Sümegen a Fájdalmas Szűzanya kegyszobránál, ferences templomban szentmise, az egykori püspöki palota megtekintése. Ebéd tarisznyából, 14:00 a Zalavári apátság romjai, rendtörténeti ismertetés az apátság alaprajza alapján. Hazafelé a Zalaapáti – barokk kori Bencés apátság és templom megtekintése. Hazaérkezés kb. 19 órára. Aki szeretne részt venni, de a részvételi díj gondot okoz, jelezze a Plébánián az útiköltséghez való hozzájárulás igényét!

• Idén is lesz Tihany – Bakonybél - Pannonhalma Zarándoktábor 12 – 18 éveseknek! Július 1 - 7. az időpont.

Könyvajánló:

Megjelent a neves lengyel pap-szerző új könyve: „Keresztút” címmel. Híveink szíves figyelmébe ajánljuk. Megtekinthető a hirdetőtáblánál.