Évközi 7. vasárnap

Február 22-én, Hamvazószerda, a 40 napos Nagyböjt kezdete. Szigorú böjti nap. Nagyböjt péntekei hústilalmi napok.

A nagyböjtben a péntek esti szentmisék után keresztutat járunk, jó idő esetén a szabadban.

Február 22-én, hamvazószerdán van éppen születésnapja Robert Baden-Powellnek „Bi-Pi” (London, 1857. február 22) a cserkészet megalapítójának, ezért a pannonhalmi cserkészek is részt vesznek Hamvazószerdán, az esti szentmisén. A cserkészek szándékaira lesz felajánlva a mise.

Előtte pedig 17.00 órától foglalkozásuk lesz a Boldogasszony Ház étkezős termében.

Február 24-én, pénteken, a kommunizmus áldozatainak emléknapján, 11:00-kor, a pannonhalmi állami szociális otthonba száműzött és ott elhunyt szerzetesek sírhelyét jelölő emléktábla és parcellakő avatás lesz Pannonhalmán, a Győrszentmártoni temetőben.

A kialakult menetrendnek megfelelően február 24-én, pénteken 17 órakor és február 25-én, szombaton 16 órakor lesznek a Net-Labor következő foglalkozásai.

Jövő héten, február 26-án Nagyböjt 1. vasárnapja.

Március 24-én (péntek) vendégünk lesz Tamási József atya, aki a Torinói lepelről – Jézus halotti leple – tart előadást, és szemléltetésként hozza is méretarányos, hiteles másolatát. Az este programja a Plakáton, regisztrációt kérünk a faliújságnál, vagy a Plébánia e-mail címére!

Kérjük, adója 1%-a felajánlásával támogassa a Katolikus Karitász rászorulókért végzett szolgálatát!