ADVENT 4. VASÁRNAPJA

15 órakor a Gyertyaláng kisegyüttes karácsonyváró jótékonysági dicsőítő koncertje a templomban.

A Gyertyaláng Kisegyüttes mellett fellép Szemerei Panka és barátai, valamint Matavovszky Katalin zongoraművész és Steve Kindler hegedüművész.

A koncert után sok szeretettel várunk mindenkit sütizésre, meleg teára és kötetlen beszélgetésre a Boldogasszony Házba!

December 19-én, hétfőn és 20-án, kedden folytatódik Pannonhalmán - a 2017-ben újraélesztett hagyomány - a gyermekek Betlehemezése, a Kántálás. Aki még kéri, Szücs Marikát szólítsa meg!

December 20-án, kedden 13 órakor +Bauer Imre József temetése. Előtte 12:15-től engesztelő szentmise a templomban.

17 órakor vetített képes előadás a Boldogasszony Házban!

Mi lehetett a Betlehemi csillag? Dr. Horváth András egyetemi tanár előadása, 9-99 éves korosztály számára! Az előadás időtartama kb. 45 perc lesz. Szeretettel váruk minden érdeklődőt!

December 22-én, csütörtökön, 16:00-kor Interaktív karácsonyi készület gyerekeknek a Boldogasszony Házban! Szeretettel várjuk az általános iskolás gyermekeket, ünnepre hangolódással!

December 24-én, jövő szombaton Szenteste napján 9-12 óráig karácsonyi Matiné a Boldogasszony Házban!

Plébániánk idén is felajánlja Szenteste délelőttjén a gyermekek alkalomhoz illő szórakoztatását, hogy a szülők könnyebben tudjanak készülődni.

Filmvetítésre, játékra várjuk a gyerekeket a Boldogasszony Házba!

Kérjük, a családok a hátsó hirdetőtáblánál kihelyezett lapon jelezzék részvételi szándékukat!

- 15:30: Pásztorjáték (KALÁSZ)

- 16:00: Jézuskaváró szentmise
- 24:00: Éjféli szentmise

December 25-én, jövő vasárnap, Karácsony napja. Vasárnapi miserend: 8:00; 9:30; 18:00 óra

December 26. Karácsony másnapja Szentmisék: 8:00; 18:00 óra

Előzetes miserend:

December 31. szombat: Hálaadás: 18:00 óra
Január 1. vasárnap: Újév: 8:00; 9:30; 18:00 óra

Plébániai év végi körlevél, amelyet a helyi családokhoz kézbesítettünk, elérhető: Plébániai körlevél 2022.

Köszönetet mondunk minden adományozónak és segítőnek!

Pannonhalmáról 67 doboz Angyalbatyu gyűlt össze, amelyet a Karitász Kárpátaljai gyermekek részére juttat el karácsonyra.

Az élelmiszergyűjtésből készült csomagokból Pannonhalmán 35 rászoruló család részesült, a környező településekre pedig 25 rászoruló családnak tudtunk támogatást eljuttatni.

Köszönet minden adományozónak és önkéntes segítőnek!

JEGYES – KÉPZÉS FELHÍVÁS!

Megújítjuk a házasság előtti jegyes-képzést, hogy erre az életre-szóló elköteleződésre jobban segítsük a fiatalokat: 3 alkalommal az eskető atyával, és 6 alkalommal, egy erre felkészült házaspárral készülnek a fiatalok az esküvőjükre. Ezért kérjük, hogy akik 2023-ban terveznek házasságot kötni, azok még idén jelentkezzenek a plébánián, hogy fél év legyen a felkészülésre. Kérjük, ha ismerőseik körében hallanak esküvő tervezéséről, nekik is jelezzék ezt a felhívásunkat!

Lelkigyakorlatot ajándékba!

Megajándékozhatunk karácsonyra egy házaspárt, vagy fiatal párt egy lelkigyakorlattal. A faliújsághoz tettünk ki egy MÉCS ajándékutalvány mintát.

A MÉCS honlapján korábbi résztvevőknek, kapcsolatuk számára fontos tapasztalatairól itt olvashatunk.