ADVENT 3. VASÁRNAPJA

9:30-as misén akolitus és lektoravatás is lesz – Cirill főapát úr.

9:00-12:00-ig Kalász vásár a Boldogasszony Házban.

December 17. szombaton

- 13 órakor +Nagy Lászlóné, szül.: Vas Erzsébet temetése. Engesztelő szentmise 12:15 órakor a kistemplomban.

- 15 órakor KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban.

- A Főtéren Városi Karácsony

16 órakor fellép a Cantate kórus

A Karitász is jelen lesz az „1 millió csillag a szegényekért” figyelemfelhívó jótékonysági segélyakciójával

December 18. ADVENT 4. vasárnapján

- 15 órakor a Gyertyaláng kisegyüttes karácsonyváró jótékonysági dicsőítő koncertje a templomban.

A Gyertyaláng Kisegyüttes mellett fellép Szemerei Panka és barátai, valamint Matavovszky Katalin zongoraművész és Steve Kindler hegedüművész.

A koncert után sok szeretettel várunk mindenkit sütizésre, meleg teára és kötetlen beszélgetésre a Boldogasszony Házba!

Karitász ANGYALBATYU

7-14 éves korú, rászoruló családok gyermekeinek, gyűjtünk cipősdobozokba karácsonyi ajándéknak: játékot, iskolai szereket, édességet, esetleg szárított gyümölcsöt.

Gyűjtő pontok – ahová az adományokat lehet leadni: sekrestye, plébánia, a helyi Kreatív Bolt.

December 19-én (hétfőn) és 20-án (kedd) folytatódik Pannonhalmán - a 2017-ben újraélesztett hagyomány - a gyermekek Betlehemezése, a Kántálás.

A faliújságnál a jelentkezési lapon fel lehet iratkozni, vagy Szücs Marikánál a facebookon, illetve telefonon.

December 20-án (kedd), 17 órakor vetített képes előadás a Boldogasszony Házban!

Mi lehetett a Betlehemi csillag? Dr. Horváth András egyetemi tanár előadása, 9-99 éves korosztály számára! Az előadás időtartama kb. 45 perc lesz. Szeretettel váruk minden érdeklődőt!

December 22-én (csütörtök) 16:00-kor Interaktív karácsonyi készület gyerekeknek a Boldogasszony Házban! Szeretettel várjuk az általános iskolás gyermekeket, ünnepre hangolódással!

December 24-én 9-12 óráig karácsonyi Matiné a Boldogasszony Házban!

Plébániánk idén is felajánlja Szenteste délelőttjén a gyermekek alkalomhoz illő szórakoztatását, hogy a szülők könnyebben tudjanak készülődni.

Filmvetítésre várjuk majd a gyerekeket a Boldogasszony Házba! Érdeklődni lehet Hunyady Istvánnál.

JEGYES – KÉPZÉS FELHÍVÁS!

Megújítjuk a házasság előtti jegyes-képzést, hogy erre az életre-szóló elköteleződésre jobban segítsük a fiatalokat: 3 alkalommal az eskető atyával és 6 alkalommal egy erre felkészült házaspárral készülnek a fiatalok az esküvőjükre. Ezért kérjük, hogy akik 2023-ban terveznek házasságot kötni, azok még idén jelentkezzenek a plébánián, hogy fél év legyen a felkészülésre.

Kérjük, ha ismerőseik körében hallanak esküvő tervezéséről, nekik is jelezzék ezt a felhívásunkat!