ADVENT 2. VASÁRNAPJA

A diákmise után mindenkit szeretettel hívunk az immár hagyományos Adventi Melegedőbe a templomkertbe!

Kötetlen együttlét vadpörkölttel, forralt borral, rumos teával és házi süteményekkel, melynek bevételét a Boldogasszony Karitász csoport jótékonysági céljaira fordítjuk.

Az adventi időszakban november 28. hétfőtől minden reggel – vasárnap kivételével – 5:50-kor hajnali szentmise, RORATE lesz, az utolsó dec. 23-án.

Esti szentmisék nincsenek ebben az időszakban csak szombaton, ill. a vasárnapi miserend változatlan: 8.00; 9.30 és 18.00.

Ebben az időszakban a Szent Mónika imaórák alkalmai is hétfőnként a Rorátét követően, 6:30-kor kezdődnek.

December 6-án, hétfőn Szent Miklós püspök ünnepe.

Kedves Gyerekek! A következő vasárnapra hozzatok egy-egy csokit abból, amit a Mikulástól kaptatok! Eljuttatjuk a szegény gyerekeknek, ezzel Ti adtok örömet!

December 8-án, csütörtökön Szűz Mária szeplőtelen fogantatása főünnepén, a rorate mise szándéka a Karitászért, a Karitász munkáért lesz.

December 9. péntek 16:00 SZBI Filmklub A születés c. film vetítése – alsósoknak, de mindenkit szeretettel várunk!

December 10. szombaton 15:00-kor KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban.  Próba + vásárra készülődés lesz.

December 11. jövő héten, ADVENT 3. vasárnapján 9:30-as misén akolitus és lektoravatás is lesz – Cirill főapát úr.

9:00-12:00-ig aznap Kalász vásár a Boldogasszony Házban.

December 18-án, ADVENT 4. vasárnapján

15:00-kor a Gyertyaláng kisegyüttes karácsonyváró jótékonysági dicsőítő koncertje a templomban.

A Gyertyaláng Kisegyüttes mellett fellép Szemerei Panka és barátai, valamint Steve Kindler hegedüművész.

A koncert után sok szeretettel várunk mindenkit sütizésre, meleg teára és kötetlen beszélgetésre a Boldogasszony Házba!

December 20-án (kedd), 17 órakor vetített képes előadás a Boldogasszony Házban!

Mi lehetett a Betlehemi csillag? Dr. Horváth András egyetemi tanár előadása, 9-99 éves korosztály számára! Az előadás időtartama kb. 45 perc lesz. Szeretettel váruk minden érdeklődőt!

Karitász ANGYALBATYU

7-14 éves korú, rászoruló családok gyermekeinek, gyűjtünk cipősdobozokba karácsonyi ajándéknak: játékot, iskolai szereket, édességet, esetleg szárított gyümölcsöt. Gyűjtő pontok – ahová az adományokat lehet leadni: sekrestye, plébánia, a helyi Kreatív Bolt.

November 29. kedden volt Angelo Rotta budapesti nuncius jelentéseiről szóló két kötet könyvbemutatója. Erről részletes beszámoló készült számos fényképpel a Magyar Kurír katolikus hírügynökség internetes oldalán:

A könyvek a faliújságnál megtekinthetőek.