ADVENT 1. VASÁRNAPJA

A diákmisén az adventi koszorúk megáldása lesz.

A szentmise után, 10:30-kor a bástyafalnál felállított városi Betlehem megáldása, kis műsor, majd agapé – teázás, mézeskalács - keretében.

Az adventi időszakban november 28. hétfőtől minden reggel – vasárnap kivételével – 5:50-kor hajnali szentmise, RORATE lesz, az utolsó dec. 23-án.

Esti szentmisék nincsenek ebben az időszakban csak szombaton, ill. a vasárnapi miserend változatlan: 8.00; 9.30 és 18.00.

Ebben az időszakban a Szent Mónika imaórák alkalmai is hétfőnként a Rorátét követően, 6:30-kor kezdődnek.

December 1-én, csütörtökön, 15:00-19:00 óráig Véradás lesz a Szabadulóházban!

December 2-án, elsőpénteken, beteglátogatás.

December 3. jövő szombati Rorate után, kötetlen beszélgetésre, kis reggeli agapéra (tea, zsíros kenyér) hívunk mindenkit szeretettel a Boldogasszony Házba!

December 3. szombaton 15:00-kor KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban. Próba + vásárra készülődés lesz. Karácsonyig már minden szombaton lesz foglalkozás.

December 4. jövő héten, ADVENT 2. vasárnapján a diákmise után, az immár hagyományos Adventi Melegedő a templomkertben.

Kötetlen együttlét vadpörkölttel, forralt borral, rumos teával és házi süteményekkel, melynek bevételét a Boldogasszony Karitász csoport jótékonysági céljaira fordítjuk.

December 8-án Szűz Mária szeplőtelen fogantatása főünnepén, a rorate mise szándéka a Karitászért, a Karitász munkáért lesz.

December 9. péntek 16:00 SZBI Filmklub A születés c. film vetítése – alsósoknak, de mindenkit szeretettel várunk!

December 11-én, Advent 3. vasárnapján a 9:30-as misén akolitus és lektoravatás is lesz – Cirill főapát úr.

9:00-12:00-ig aznap Kalász vásár a Boldogasszony Házban.

Karitász ANGYALBATYU

7-14 éves korú, rászoruló családok gyermekeinek, gyűjtünk cipősdobozokba karácsonyi ajándéknak: játékot, iskolai szereket, édességet, esetleg szárított gyümölcsöt. Gyűjtő pontok – ahová az adományokat lehet leadni: sekrestye, plébánia, a helyi Kreatív Bolt.

Köszönetet mondunk minden Erzsébet napra hozott tartós élelmiszer adományért!

Az ovihittanos szülőknek is köszönjük itt helyben a nagylelkű felajánlásaikat!

Pál atya a székesfehérvári Karitász raktárba leszállította az Erzsébet napra összegyűjtött élelmiszereket. A Területi Apátság Plébániáiról összesen három raklapon, nettó 560 kg tartós élelmiszer kerül további szállításra november 30-án Kárpátaljára, Munkácsra.

November 29. kedden, az Országos Levéltárban, Angelo Rotta budapesti nuncius jelentései két kötetének bemutatója lesz. A két kötet felelős kiadója Asztrik főapát úr, szerkesztője pedig Ádám atya. A kötetek megtekinthetőek a sekrestyében!