KRISZTUS KIRÁLY VASÁRNAPJA

A 9:30-as diákmisén ministránsavatás is lesz.

Templomunk szentségimádási napja - a diákmise után az esti szentmiséig. A szentségimádás beosztása:

A hétvégi perselyadományokat, Szent Erzsébet napjához kötődően az Egyházunk karitatív és szociális szolgálatának segítésére továbbítjuk.

A tartós élelmiszerek még 21. hétfő estig leadhatóak a sekrestyében, vagy a Plébánián!

November 26. szombaton 15:00-kor KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban.

Adventi koszorúkészítés lesz. Karácsonyig már minden szombaton lesz foglalkozás.

November 27. jövő héten, ADVENT 1. vasárnapja lesz.

A diákmisén az adventi koszorúk megáldása lesz. Kérjük, hozzák el a gyerekek a készített koszorúikat az oltárhoz!

A szentmise után, 10:30-kor a bástyafalnál felállított városi Betlehem megáldása lesz, kis műsor, majd agapé – teázás, mézeskalács - keretében.

December 1-én 15:00-19:00 óráig Véradás lesz a Szabadulóházban!

December 4. Advent 2. vasárnapján, a diákmise után, az immár hagyományos Adventi Melegedő a templomkertben.

Kötetlen együttlét vadpörkölttel, forralt borral, rumos teával és házi süteményekkel, melynek bevételét a Boldogasszony Karitász csoport jótékonysági céljaira fordítjuk.

Karitász ANGYALBATYU

7-14 éves korú, rászoruló családok gyermekeinek, gyűjtünk cipősdobozokba karácsonyi ajándéknak: játékot, iskolai szereket, édességet, esetleg szárított gyümölcsöt.

Gyűjtő pontok – ahová az adományokat lehet leadni: sekrestye, plébánia, a helyi Kreatív Bolt.

Felhívjuk a kedves hívők figyelmét arra, hogy az influenza, covid járvány miatt, ha valaki nem szeretne kezet fogni, akkor fejbólintással, vagy összetett kézzel, meghajlással köszöntse a másikat, illetve ne vegye senki zokon, ha nem nyújtanak neki kezet – nem elutasításból, hanem óvatosságból teszik, akár a mi érdekünkben is.