ÉVKÖZI 33. VASÁRNAP

November 16-án, szerdán 15:00-kor + Hadarics Lajosné, szül. Tringer Katalin temetése lesz. Engesztelő szentmise 18 órakor a templomban.

16:30-kor a győri Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont szeretettel várja a Nyitott Kapuk Napján a négy és hat évfolyamos gimnáziumi tagozatra jelentkezőket.

November 19. szombaton 15:00-kor KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban. Próba + vásárra készülődés lesz. Karácsonyig már minden szombaton lesz foglalkozás.

November 19-én, két hét múlva szombaton Árpádházi Szent Erzsébet napja.

A Területi Apátság Szent Erzsébet-napi egyházmegyés közös szentmiséjét idén Győr-Ménfőcsanakon ünnepeljük. A szentmise 17:30-kor kezdődik.

Közös autóbuszos utazásra fel lehet iratkozni november 16. szerdáig a faliújságnál kitett lapon!

Busz indul: 16:40-kor Pannonhalma Főtérről és 16:50-kor Pannonhalma Apátságtól.

A Magyar Katolikus Püspöki Kar körlevele.

Szeretettel hívunk benneteket a Karitász ünnepre, amelyre tartós élelmiszergyűjtéssel készülünk!

Gyűjtésünk célja: az ukrajnai háború miatt nehéz élethelyzetben került embertársaink megsegítése.

Gyűjtésünk kedvezményezettje: a Kárpátalján működő Magyar Karitász szervezet.

Gyűjtésünk helyszínei: a Területi Főapátság plébániái.

Összegyűjtött adományainkat egyházmegyénk Karitász csoportja juttatja el a Kárpátalján működő Magyar Karitász szervezethez.

A tartós élelmiszerek leadhatóak a sekrestyében, vagy a Plébánián november 21-ig.

November 20. Krisztus Király vasárnapja

A 9:30-as diákmisén ministránsavatás is lesz.

Templomunk szentségimádási napja. Közösségek is vállaltak imádságos jelenlétet. Hátul a faliújságnál kitett lapon még van lehetőség feliratkozni.

A Pannonhalmi Karitász az Élelmiszerbank pályázatán idén a Győr Mécs László úti TESCO expressz áruházba nyerte el a karácsonyi tartós élelmiszergyűjtés lehetőségét.

Önkéntesekkel és segítőkkel november 18-19-20-i hétvégén gyűjtünk az áruházban.

Az összegyűlt élelmiszereket helyi és környékbeli rászorulók részére juttatjuk el karácsony előtt.

Felhívjuk a kedves hívők figyelmét arra, hogy az influenza, covid járvány miatt, ha valaki nem szeretne kezet fogni, akkor fejbólintással, vagy összetett kézzel, meghajlással köszöntse a másikat, illetve ne vegye senki zokon, ha nem nyújtanak neki kezet – nem elutasításból, hanem óvatosságból teszik, akár a mi érdekünkben is.