2022.10.23. ÉVKÖZI 30. VASÁRNAP

Gyűjtés a missziók javára

Vasárnap 15 órától ünnepnapi filmvetítés és beszélgetés a Boldogasszony Házban.

Október a Szűzanya hónapja.

Az esti szentmisén a Cantate kórus énekel, utána ünnepélyes „férfi rózsafűzér” imádság lesz.

Megkezdjük a bérmálási felkészítést. Az általános iskolában már meghirdettük. Még várjuk azon fiatalok jelentkezését, akik máshova járnak iskolába.

Aki 8.-os vagy annál idősebb, jelentkezzen Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. személyesen, email-en vagy telefonon.

Ha a felnőttek között van, aki még nem bérmálkozott, akkor nyugodtan keresse meg Ákos atyát és egy külön felnőtt felkészítéssel ő is részesülhet akár a keresztség, elsőáldozás, bérmálás szentségeiben (tavaly is volt így egy édesanya).

Jövő héten péntek – szombaton a regisztrált diákoknak elindulnak a Net-Labor foglalkozások a Boldogasszony Házban. /A csoport péntek 17-19-ig, B csoport szombat 16-18-ig/

Október 30-án, jövő vasárnap óraátállítás lesz! Hajnalban 3:00 órakor 2:00 órára kell visszaállítani az órát.

November 1. Mindenszentek

November 2. Halottak napja

November 5-én, szombaton az Ifisek kirándulni mennek: a pannonhalmi vasútállomásról a 8:38-as vonattal indulunk és du. érkezünk vissza. Mindenkit hívunk, bárki csatlakozhat hozzájuk!

Imaszándékok

A templomban hátul helyeztünk ki egy lapot, melyre imaszándékokat lehet felírni.

Egyszerűen, egy szókapcsolattal, diszkrécióval adjuk meg: Dátum, Keresztneve annak, akiért imádkozunk, és a Kérés maga.

Evangélium után egy segítő az oltárra hozza és a hívek könyörgésében hangzik el.

NÉPSZÁMLÁLÁS 2022 – MKPK felhívása

2022.11.28-ig népszámlálás van Magyarországon. Az online kitöltési szakasz lezárult, a számlálóbiztosok otthonukban keresik fel azokat, akik még nem nyilatkoztak.

A Magyar Katolikus Egyház életében is nagyon fontos esemény ez, ezért arra buzdítunk minden katolikust, hogy a népszámlálás alkalmával vallja meg római katolikus vagy görögkatolikus hitét!

Örömhírünk, hogy a templom főhajó külső felújítására nyert pályázatunk határidőre megvalósult, ez a része megújult az épületnek.

A Leier cégtől kaptuk a térkövet ajándékba és a hívek adományából a sekrestye előtti rész megszépült, valamint a mellékhajók, a szentély rész külső felújítása is elkezdődött.

Jelenleg nincs további pályázati kiírás, így a folytatás egyenlőre úgy tűnik, adományokból lehetséges. Minden eddigi és jövőbeli támogatást köszönünk, jól jön és örülünk neki!