Bizonyára mindannyiuk előtt ismert, hisz a mindennapokban mindannyian tapasztaljuk saját háztartásunkban is, hogy az energiaárak – és persze ezzel együtt minden egyéb költség is – gyors ütemben megemelkedtek. Ez sajnos azzal jár, hogy egyházközségünk működésével kapcsolatos kiadások – mind a villany, mind pedig a hamarosan aktuálissá váló fűtési költség - is jelentős mértékben megemelkedtek. Egyházközségünk bevételei azonban nem emelkednek ilyen ütemben. Ezáltal sajnálatos módon kénytelenek vagyunk gazdálkodásunkat a kiadások csökkentésével ésszerűsíteni. A fűtési szezonra nézve ezért keressük a megoldást arra, hogy a jelenleg fűtendő három épületben (templom, plébánia, Boldogasszony Ház) szerveződő programok lehetőség szerinti megtartása mellett jelentősen csökkentsük a kiadásokat. Erre jelenleg a legjobb megoldásnak az tűnik, ha nem fűtjük mindhárom épületet. Mindent megteszünk annak érdekében, hogy a programok ezen anyagilag megterhelő időszakban is lehetőség szerint megtartásra kerüljenek, ne kelljen lemondani, vagy törölni egyiket sem. Kérjük ehhez a hívek türelmét, megértését. Tudatában vagyunk annak, hogy a körülmények ugyanilyen nehézségek elé állítják az Önök háztartását, családját is, azonban mégis kérjük, hogy amennyiben anyagi lehetőségük engedi, gondoljanak közösségünkre, szívesen fogadjuk anyagi támogatásukat annak érdekében, hogy a megnövekedett kiadások mellett se szakadjon meg a közösségi élet és a hagyományokhoz hasonló módon ünnepelhessük és megtarthassuk majd az év végi programokat, de legalább azok többségét.

Hálás köszönettel: