ÉVKÖZI 29. VASÁRNAP

Október a Szűzanya hónapja.

Az esti szentmise után ünnepélyes „női rózsafűzér” imádságot tartunk.

Október 21-én, pénteken Tevékeny részvétel a közösségben. Ökumenikus tapasztalatcsere a szinodalitás lehetőségeiről címmel Nemzetközi konferencia a Pannonhalmi Főapátságban.

Október 22-én, jövő szombaton Taizéi Ifjúsági Találkozó a Főapátságban.

15.00 órakor KALÁSZ foglakozás lesz a Boldogasszony Házban.

2022. október 23-án, jövő vasárnap 15 órától ünnepnapi filmvetítés és beszélgetés a Boldogasszony Házban, melyre szeretettel hívunk mindenkit!

A néma forradalom c. filmet vetítjük, amely igaz történet egy kelet-német gimnazista osztályról, amely kiállt a magyar forradalmárok mellett.

Utána 18 órától az esti szentmisén a Cantate Kórus énekel.

Mise után pedig ünnepélyes „férfi rózsafüzér” lesz.

Imaszándékok

A templomban hátul helyeztünk ki egy lapot, melyre imaszándékokat lehet felírni.

Egyszerűen, egy szókapcsolattal, diszkrécióval adjuk meg:

Dátum,

Keresztneve annak, akiért imádkozunk, és a

Kérés maga.

Evangélium után egy segítő az oltárra hozza és a hívek könyörgésében hangzik el.

NÉPSZÁMLÁLÁS 2022MKPK felhívása

2022.11.28-ig népszámlálás van Magyarországon. Az online kitöltési szakasz lezárult, a számlálóbiztosok otthonukban keresik fel azokat, akik még nem nyilatkoztak.

A Magyar Katolikus Egyház életében is nagyon fontos esemény ez, ezért arra buzdítunk minden katolikust, hogy a népszámlálás alkalmával vallja meg római katolikus vagy görögkatolikus hitét!

Könyvajánló

Megjelent egy háromkötetes könyv Szent II. János Pálról - érdeklődés esetén lehet rendelni a Plébánián! Ajánlás.

Örömhírünk, hogy a templom főhajó külső felújítására nyert pályázatunk határidőre megvalósult, ez a része megújult az épületnek.

A Leier cégtől kaptuk a térkövet ajándékba és a hívek adományából a sekrestye előtti rész megszépült, valamint a mellékhajók, a szentély rész külső felújítása is elkezdődött.

Jelenleg nincs további pályázati kiírás, így a folytatás egyenlőre úgy tűnik, adományokból lehetséges. Minden eddigi és jövőbeli támogatást köszönünk, jól jön és örülünk neki!