ÉVKÖZI 28. VASÁRNAP

Október a Szűzanya hónapja.

Az esti szentmise után ünnepélyes rózsafűzér imádságot tartunk.

A jövő vasárnapi esti szentmise után „női rózsafűzér” imádság lesz.

Október 14-én, pénteken délután 4 órakor indul a Szent Benedek Iskola Filmklubja is a Boldogasszony Házban. Ezúttal a "Hobbit - Váratlan utazás" című látványos kétrészes kalandfilmre várjuk az érdeklődő felső tagozatos diákokat. Jelentkezni lehet az iskolában az osztályfőnököknél. Részletek.

2022. október 21-én, Tevékeny részvétel a közösségben.
Ökumenikus tapasztalatcsere a szinodalitás lehetőségeiről címmel Nemzetközi konferencia lesz a Pannonhalmi Főapátságban.

2022. október 22-én Taizéi Ifjúsági Találkozó lesz a Főapátságban.

2022. október 23-án vasárnap 15 órától ünnepnapi filmvetítés és beszélgetés a Boldogasszony Házban, melyre szeretettel hívunk mindenkit!

A néma forradalom c. filmet vetítjük, amely igaz történet egy kelet-német gimnazista osztályról, amely kiállt a magyar forradalmárok mellett.

Utána 18 órától azon az esti szentmisén a Cantate Kórus énekel.

Mise után pedig akkor ünnepélyes férfi rózsafüzér lesz.

Szinódus

Az egyházmegyénk szinódusi dokumentuma, amit a miséken részletekben ismertetünk, a plébánia honlapján olvasható:

Szinódusi dokumentum

Imaszándékok

A templomban hátul helyeztünk ki egy lapot, melyre imaszándékokat lehet felírni.

Egyszerűen, egy szókapcsolattal, diszkrécióval adjuk meg: Dátum, Keresztneve annak, akiért imádkozunk, és a Kérés maga.

Evangélium után egy segítő az oltárra hozza és a hívek könyörgésében hangzik el.

NÉPSZÁMLÁLÁS 2022 – MKPK felhívása

2022.10.01.és 11.28. között népszámlálást tartanak Magyarországon. A Magyar Katolikus Egyház életében is nagyon fontos esemény ez, ezért arra buzdítunk minden katolikust, hogy a népszámlálás alkalmával vallja meg római katolikus vagy görögkatolikus hitét! Kitöltéshez útmutató.

Az online kitöltéshez segítséget igénylő idősebbeknek javasoljuk, hogy a fiatalabb családtagokat szólítsák meg. Köszönjük!

Könyvajánló és Könyvbemutató

Megjelent egy háromkötetes könyv Szent II. János Pálról - érdeklődés esetén lehet rendelni a Plébánián! Ajánlás.

Könyvbemutató október 12-én Budapesten, ahol a 3. kötet szerkesztőjével Ádám atya is beszélget.