ÉVKÖZI 27. VASÁRNAP

A diákmisén Hálaadás a Termésért.

A szentmise után itt a pályán a kerékpárosok áldásban részesülnek.

Október a Szűzanya hónapja.

Az októberi vasárnap esti 18:00 órás misék után ünnepélyes rózsafűzér imádságot tartunk.

II. János Pál pápa szentté avatása alkalmából jelentette meg először a Csornai Premontrei Apátság a rózsafüzér imádkozását segítő füzetet, amelynek megjelent a harmadik kiadása.

Híveink számára csökkentett áron a templomban és a sekrestyében elérhető.

Október 7-én elsőpéntek, beteglátogatás.

Október 8-án, jövő szombaton Magyarok Nagyasszonya ünnepén Sokorópátkán 11:00-kor búcsúi zarándok mise Böjte Csaba ferences testvérrel.

Arnold atya gyalogos zarándoklatot is szervez oda.

Október 14-én, pénteken délután 4 órakor indul a Szent Benedek Iskola Filmklubja is a Boldogasszony Házban. Ezúttal a "Hobbit - Váratlan utazás" című látványos kétrészes kalandfilmre várjuk az érdeklődő felső tagozatos diákokat. Jelentkezni lehet az iskolában az osztályfőnököknél. Részletek.

Net-Labor

Szeretnénk a kísérletező és alkotó kedvű diákoknak lehetőséget kínálni arra, hogy kipróbálják, mi mindenre képesek. Ezért októbertől kezdve az érdeklődők részére Net-Labor néven beindítunk a Plébánián, a Boldogasszony Házban egy foglalkozás-sorozatot. Meghívó. Személyesen érdeklődni Hunyady Istvánnál lehet.  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

SZINÓDUS

Az egyházmegyénk szinódusi dokumentuma, amit a miséken részletekben ismertetünk, a plébánia honlapján olvasható:

Szinódusi dokumentum

NÉPSZÁMLÁLÁS 2022 – MKPK felhívása

2022.10.01.és 11.28. között népszámlálás lesz Magyarországon. A Magyar Katolikus Egyház életében is nagyon fontos esemény ez, ezért arra buzdítunk minden katolikust, hogy a népszámlálás alkalmával vallja meg római katolikus vagy görögkatolikus hitét!

Kitöltési útmutató

Az online kitöltéshez segítséget igénylő idősebbeknek javasoljuk, hogy a fiatalabb családtagokat szólítsák meg.

Igény esetén a Plébánián is segítséget nyújtunk a kitöltésben munkanapokon 8-10 között, vagy előre egyeztetett időpontban. Köszönjük!

2022. október 21-én, Tevékeny részvétel a közösségben. Ökumenikus tapasztalatcsere a szinodalitás lehetőségeiről címmel Nemzetközi konferencia lesz a Pannonhalmi Főapátságban.

2022. október 22-én Taizéi Ifjúsági Találkozó lesz a Főapátságban.