ÉVKÖZI 23. VASÁRNAP

A szentmisék este már egy órával korábban, 18:00 órakor kezdődnek.

A 9:30-as diákmisén Veni Sancte tanévnyitó és iskolatáska áldás lesz.

Szeptember 6-án, kedden a 18 órás szentmise után, 19 órától megemlékezés a focipályánál lévő Pápakeresztnél Szent II. János Pál pápa 1996-os pannonhalmi látogatására.

Szombatonként, az esti mise után, 19 órakor a Boldogasszony Házban folytatjuk a tavaly elindult ifjúsági közösségi együttléteket. Középiskolásokat, ill. nagyobb fiatalokat hívunk. Szeptember 10-én lesz az első alkalom.

Meghívó levél.

Szeptember 17-én Forráspont rendezvény a BOK csarnokban.

14-30 év közötti fiataloknak - Zenés dicsőítés, tanúságtételek, szentségimádás és szentmise, vizuális és akusztikus élményekkel. Plakát a faliújságnál.

Az Egyházmegyéből különjáratú autóbusz indul! Jelentkezés az utazásra online, a 4plebania oldalán: https://4plebania.hu/forraspont/

2022. október 1. és november 20. között népszámlálás lesz Magyarországon, melynek során a lakosság vallási hovatartozását is felmérik.

A népszámlálás során gyűjtött adatok jelentősen befolyásolják jövőnket, ezért különösen is fontos, hogy a hívek vállalják vallási hovatartozásukat. Az MKPK buzdítja a híveket, hogy aki tud, felelősen vegyen részt számlálóbiztosként is, a korrekt és megfelelő lebonyolításban. Felkészítés és kiválasztás előzi meg ezt a jelentős munkát, ezért javasolják, mielőbb jelentkezzenek a területi jegyzőnél!

Somorjai Ádám OSB atya legújabb könyve, A Civilizációról civilizációra c. hitéleti írások a hirdetőtáblánál elérhető, megvásárolható.

Köszönetet mondunk a híveknek a Karitász „Legyen öröm az iskolakezdés!” akciójára nagy mennyiségben felajánlott tanszer adományokért! Az iskolakezdés előtt kiosztásra kerültek a rászoruló családokhoz.