ÉVKÖZI 22. VASÁRNAP

Szeptember 3. szombattól a szentmisék este egy órával korábban, 18:00 órakor kezdődnek.

Szeptember 1-én Teremtésvédelmi imanap. Ferenc pápa üzenete.

Szeptember 2-án elsőpéntek, beteglátogatás.

Szeptember 3. szombat Csatkai zarándoklat - gyalogosan / busszal.

A szervezők szeretettel hívják a pannonhalmi Területi Apátság lelkipásztorait, híveit.

18 órakor Székely János szombathelyi megyéspüspök mutat be szentmisét lovári és magyar nyelven.

Jelentkezés: a faliújságnál kitett lapon, szeptember 1-ig.

Szeptember 4. jövő vasárnap a 9:30-as diákmisén Veni Sancte és iskolatáska áldás minden diák részére.

Szeptember 6-án a 18 órás szentmise után, 19 órától megemlékezés a focipályánál lévő Pápakeresztnél, Szent II. János Pál pápa 1996-os pannonhalmi látogatására.

Szeptember 17-én Forráspont rendezvény a BOK csarnokban.

15-30 év közötti fiataloknak találkozási lehetőség egymással és az Oltáriszentségben velünk maradt Jézussal.

Zenés dicsőítés, tanúságtételek, szentségimádás és szentmise, vizuális és akusztikus élménnyel. Plakát a faliújságnál.

2022.október 1. és november 20. között népszámlálás lesz Magyarországon, melynek során a lakosság vallási hovatartozását is felmérik.

A népszámlálás során gyűjtött adatok jelentősen befolyásolják jövőnket, ezért különösen is fontos, hogy a hívek vállalják vallási hovatartozásukat. Az MKPK buzdítja a híveket, hogy aki tud, felelősen vegyen részt számlálóbiztosként is a korrekt és megfelelő lebonyolításban. Felkészítés és kiválasztás előzi meg ezt a jelentős munkát, ezért javasolják, mielőbb jelentkezzenek a területi jegyzőnél!

A múlt héten hirdetett, Együtt az Életért Egyesület

felhívásához kötődően, a témában ajánljuk Somorjai Ádám OSB atya legújabb könyvét is, melyben szintén olvashatunk ezekről a kérdésekről. A Civilizációról civilizációra c. hitéleti írások prospektusa a faliújságnál elérhető.