ÉVKÖZI 21. VASÁRNAP

Miserend változás!

Szeptember első hétvégéjétől, szeptember 3. szombattól a szentmisék este egy órával korábban, 18:00 órakor kezdődnek.

Augusztus 26-28 között XVIII. Arcus Temporum - művészeti fesztivál lesz az Apátságban. Bővebb információ : www.arcustemporum.com

Együtt az Életért Egyesület felhívása

Az Élet védelméért tevékenykedő közösség kereste meg plébániánkat.

Három kezdeményezésüket szeretnék minél szélesebb körben megismertetni, melyek:

Együtt az Életért Egyesület - melynek ifjúsági szervezete a Fiatalok az Élet Szolgálatában - válsághelyzetben lévő kismamáknak nyújt segítséget a megfogant gyermek vállalásában.

Lelki Adoptálás imamozgalom, melynek lényege egy meg nem született és abortusszal fenyegetett gyermek lelki örökbefogadása és 9 hónapon át imában történő hordozása.

Ráhel Szőlőskertje hétvégéin pedig abortuszban érintett nők, férfiak, egészségügyi dolgozók kapnak segítséget az abortusz okozta fájdalom feldolgozásához.

Legyen öröm az iskolakezdés!

A Katolikus Karitász országos központja idén is támogatja a rászoruló  gyermekek iskolakezdését.

A Pannonhalmi Karitász iskolai tanszergyűjtést hirdet helyi rászoruló családok gyermekei részére.

Az ötlet-listán szereplő tanszereket várunk a templomban hátul kihelyezett gyűjtődobozba, a sekrestyében vagy a plébánián leadva 08.31-ig.

Köszönjük az eddigi felajánlásokat!