ÉVKÖZI 19. VASÁRNAP

Szent István királyunk ünnepéhez közeledve, a szent király kardjának másolata látogat el hozzánk jövő vasárnap, augusztus 14-én, a 9.30-as diákmisére.

Szent István Lovagrend tagjai vonulnak be velünk a szentmisén és az oltár elé helyezik az ereklyét. A szentmise után tiszteletünket tehetjük az ereklye előtt, ill. a lovagrend egyik tagja bemutatja történetét és megosztja gondolatikat nemzetünk és kultúránk tovább élése érdekében.

Augusztus 15., hétfőn, Nagyboldogasszony parancsolt ünnepe, így itt a kistemplomban, nem a szokásos hétfői igeliturgia lesz, hanem este 7-kor ünnepi szentmise, melyen Igét hirdet és a misét celebrálja Somorjai Ádám bencés atya.

Fent, a Boldogasszony kápolnában de. 10 órakor lesz az ünnepi szentmise a bencés szerzetesközösséggel.

14 órakor pedig ott nyílik meg „Mária, újul világ nevedben” c. időszaki kiállítás Dejcsics Konrád bencés atya és Mélyi József művészettörténész útmutatásával.

Este már nem lesz mise a kápolnában (ahogy korábban szokott lenni).

Pannonhalmán egykor talált Mamut leletet eddig csak a budapesti Természettudományi Múzeumban lehetett látni. Most a héten hazatér:

Augusztus 11-én, csütörtökön a Porta Látogató központban 17.30-kor nyílik meg a „Kapafogú őselefánt hazatér” c. kiállítás és utána Dr. Gasparik Mihály őslénykutató tart a előadást.