KÖNYÖRGŐ NAP AZ ÉHEZŐKÉRT

GYŰJTÉS A KATOLIKUS ISKOLÁK JAVÁRA

Március 2-án, Hamvazószerda, a Nagyböjt kezdete – szigorú böjti nap. Ferenc pápa felhívására tartsunk böjti napot a békéért!

Nagyböjtben péntekenként keresztutat járunk. A szentmise után kb. 18:30-tól – jó idő esetén a szabadban. A nagyböjti péntekek húsmentes böjti napok.

Március 4-én, jövő pénteken indul a három hangversenyből álló Nagyböjti koncertsorozat a Bazilikában.

Március 5. 10:00-14:00 Teremtésvédelmi keresztút Nagyböjt első szombatján, Hortobágyi Cirill főapát úr vezetésével. Ravazd – Pannonhalma útvonalon. Részletek, további infó a faliújságnál.

Nagyböjti online lelkigyakorlat-lehetőségek jezsuiták segítségével: https://jezsuita.hu/online-nagybojti-lelkigyakorlat-2022/

Arnold atya zarándoklatot hirdet a csíksomlyói pünkösdi búcsúra. Részletek a faliújságnál.

Nyári táborok

- Zarándoktábor – Idén július végén (21-27.) ismét Tihany – Bakonybél – Pannonhalma útvonalon zarándoktábor lesz.

A 7-12. évfolyamon tanulók jelentkezését várjuk! Jelentkezési lap.

- Szentjánosbogár tábor lesz Pannonhalmán 2022 június 26-tól július 1-ig.

A szervezők, Hódsági-Molnár Zsófi és Janó szállásadó családokat keresnek, akik befogadnák az ország különböző pontjairól érkező gyerekeket, valamint pannonhalmi gyerekek jelentkezését is várják.

KARITÁSZ felhívása:

Rászoruló részére 2 db párna és 2 db vastagabb takaró felajánlást várunk, kérünk adományba. Plébánia szélfogóba is betehető zsákban. Köszönjük!