Ferenc pápa a szinódus („együtt haladás”) meghirdetésével egy nagy beszélgetésre hív bennünket, keresztségünk alapján mindannyiunkat, Isten egész népét a világon. „Lehetőséget nyújtva a helyi szintű párbeszédre és meghallgatásra” azzal a céllal, hogy szinodális egyházzá váljunk.

Plébániánkon felkészített koordinátorok vezetésével kiscsoportos (10-12fős) beszélgetéseket tervezünk 12 témakörben. Aki részletes tájékoztató anyagot szeretne kapni erről, a sekrestyében kérje az ingyenes un. Kalauz a Pannonhalmi Területi Főapátság szinódusához c. kiadványt.

Hamarosan hirdetni fogjuk az egyes témák február – március havi konzultációs időpontjait, a részvétel lehetőségét.

Addig is a családokat otthoni beszélgetésekre buzdítjuk, hogy beszélgessenek a gyermekeikkel közösen. Ehhez segítségül útmutatást, kérdéseket szintén a Kalauz c. kiadvány 4.1 témájánál találnak.