Évközi 3. Vasárnap

A nagyböjti időszakig a hétvégék minden felnőtt miséjén (szombat esténként, ill. vasárnap reggel és este) a 8 részes, 8 perces kis videót vetítjük az evangélium után, amelyek mélyen feltárják a szentmise részei misztériumait.

Január 25-én, kedden, 15:00 órakor +özv. Mezei Árpádné (szül.: Járóka Erzsébet) temetése.  Engesztelő szentmise 18:00 órakor a kistemplomban.

Január 30-án, jövő vasárnap, a 9:30-as diákmisén vendégünk lesz Győri Boglárka evangélikus hittanár, lelkész. Ő fog Igét hirdetni.

Február 2-án URUNK BEMUTATÁSÁnak ünnepe (Gyertyaszentelő Boldogasszony). Mindenkit szeretettel hívunk 18:00 órára közös ünneplésre az apátsági Bazilikába. Itt a kistemplomban aznap (két hét múlva, szerdán) nem lesz szentmise.

A február 6.-i diákmisére lehet hozni gyertyát szentelésre.

József atya temetői emlékhelye

József atya temetői emlékhelyének kialakítására elkészült egy vázlatos látványtervrajz és rövid leírás is. A kivitelezővel az egyeztetések megkezdődtek. Neve napjára, Szt. József ünnepnapjára március 19. (szombat) 17:00 órára tervezzük

az emlékmű felavatását, megáldását a temetőben. Utána 18:00 órakor itt a templomban a szentmisét József atyáért ajánljuk fel. Az emlékhely megvalósítására pénzadomány gyűjtést indítunk. A faliújságnál levő perselyt jelöltük ki erre a célra.