Évközi 2. Vasárnap

A nagyböjti időszakig a hétvégék minden felnőtt miséjén (szombat esténként, ill. vasárnap reggel és este) a 8 részes, 8 perces kis videót vetítjük az evangélium után, amelyek mélyen feltárják a szentmise részei misztériumait.

Január 21-én, pénteken, 18:30-kor a Magyar Passió c. magyar történelmi film vetítése a Kazinczy Ferenc Művelődési Házban. Meghívott vendégek: Várszegi Asztrik emeritus főapát és Eperjes Károly a film rendezője, főszereplője. A filmről bővebben itt.

Ökumenikus imahét

Az ökumenikus egységhét január 16 – 23. között van az egész világegyházban.

A héten a szentmisék könyörgéseit, az imádságokat az ökumenizmus szándékára ajánljuk.

A hétfői igeliturgia imádságait valamint a csütörtöki szentségimádási alkalmakat is ennek jegyében tartjuk.

Január 30-án vasárnap, a 9:30-as diákmisén vendégünk lesz Győri Boglárka evangélikus hittanár, lelkész. Ő fog Igét hirdetni.

József atya temetői emlékhelye

József atya temetői emlékhelyének kialakítására elkészült egy vázlatos látványtervrajz és rövid leírás is. A kivitelezővel az egyeztetések megkezdődtek.

Neve napjára, Szt. József ünnepnapjára március 19. (szombat) 17:00 órára tervezzük az emlékmű felavatását, megáldását a temetőben. Utána 18:00 órakor itt a templomban a szentmisét József atyáért ajánljuk fel.

Az emlékhely megvalósítására pénzadomány gyűjtést indítunk. A faliújságnál levő perselyt jelöltük ki erre a célra.

A kisgyermekes szülőknek szeretettel kínáljuk lehetőségként a fűtött sekrestyét, ha szükségesnek látják és szeretnének a mocorgó kicsiknek mozgásteret adni.

Játszószőnyeg is van, így a szülőknek a szentmisére is könnyebb figyelni.