Krisztus Király vasárnapja

A perselyadományok gyűjtése a Karitász javára történik.

November 20-án, szombaton egy CSENDES órával csatlakozunk a világméretű szentségimádáshoz az esti szentmise után.

November 21-én, vasárnap Templomunk szentségimádási napja. A diákmise után az esti szentmiséig várunk mindenkit a nap folyamán, amikor tud, jöjjön el az Oltáriszentség jelenlétébe! Közösségeinket is hívjuk és várjuk!

Gyónásra és lelki beszélgetésre is lesz ezalatt, a kijelölt időszakokban alkalom: 11.15-től 14 óráig Ákos atya, 16 órától Ádám atya lesz ott készen gyóntatásra.

Köszönetet mondunk minden Erzsébet napra hozott tartós élelmiszer adományért! Az ovihittanos szülőknek is köszönjük nagylelkű felajánlásaikat!  Felzárkózó településekre (Pusztamiske, Nagydém) kerül az adomány.

A Pannonhalmi Karitász önkéntesekkel ezen a hétvégén a győri TESCO Hipermarketben gyűjt tartós élelmiszert, pannonhalmi és környékbeli rászorulóknak karácsonyra.

November 27-én, szombaton 15:00-kor KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban. Ádventi koszorú készítés lesz.

November 27. szombat 17.30-kor az Apátság előtti keresztnél meglesz a szokásos adventi gyertyagyújtás, utána pogácsa, forralt bor.

November 28. vasárnap Ádvent 1.vasárnapja.

9:30-as diákmisén az Ádventi koszorúk megáldása. Aki szeretné, hozza magával a szentmisére!

15:00-kor Betlehem áldás a bástyafalnál. Kis műsorral, süteménnyel, forró teával. Szívesen fogadunk hozzá mézeskalács felajánlásokat. (Már a diákmisére is lehet hozni, vagy közvetlenül a műsorra!)

Az adventi időszakban november 29. hétfőtől minden reggel – vasárnap kivételével - 5:50-kor hajnali szentmise, „Rorate” lesz, az utolsó dec. 23-án. Esti szentmisék nincsenek ebben az időszakban csak szombaton, illetve a vasárnapi miserend változatlan: 8.00; 9.30 és 18.00.

Karitász ANGYALBATYU

7-14 éves korú, rászoruló családok gyermekeinek, gyűjtünk cipősdobozokba karácsonyi ajándéknak: játékot, iskolai szereket, édességet, esetleg szárított gyümölcsöt. Gyűjtőpontok (12.20-ig): a helyi Kreatív Bolt (nyitvatartási időben), plébánia (munkaidőben), sekrestye (szentmisék előtt / után)

Szállást keres a Szent Család

Korábbi évek hagyományának folytatásaként idén is várjuk a befogadó családok jelentkezését-faliújságnál lehet feliratkozni a táblázatba! A Szent Család kis szobrocskáját egymás otthonába viszik a résztvevő családok, énekelve, verset mondva, az ünnepre hangolódva.

Ádventi Melegedő

December 5-én, ádvent 2. vasárnapján a 9:30-as misét követően. Kötetlen együttlét vadpörkölttel, forralt borral, rumos teával és süteményekkel, melynek bevételét a Boldogasszony Karitasz csoport jótékonysági céljaira fordítjuk.