Szegények világnapja

A vasárnap 8 órás szentmisék után mondott rózsafüzér imádságok továbbra is folytatódnak, mindenkit szeretettel hívnak! Aki tud, maradjon a mise után, vagy a diákmisére jövők, ha előbb érkeznek, részt tudnak venni.

Szerdánként hetente gyermek Néptánc próbák a Boldogasszony Házban.

Óvodásoknak: szerda 16:30-17:30. Iskolásoknak: szerda 17:30-19:00-ig.

Érd: Bálint Emese (20/579-1757)

November 17-én szerdán 16:30-kor Győrben, az Apor iskolában Nyitott kapuk napja. Szeretettel várják a négy és hat évfolyamos gimnáziumi tagozatra jelentkezőket!

November 17-én szerdán az esti 18:00-as szentmise szándéka a Karitász önkénteseiért, az önkéntes munkáért lesz.

Tartós élelmiszergyűjtést hirdetünk Erzsébet napra!

A felajánlásokat várjuk november végéig a sekrestyében vagy a plébánián! A gyűjtött élelmiszerek felzárkózó településekre (Pusztamiske, Nagydém) lesznek eljuttatva.

November 19. péntek Árpádházi Szent Erzsébet napja.

18:00-kor itt a kistemplomban NEM lesz szentmise, mindenkit szeretettel hívunk az Apátságba, közös egyházmegyés ünneplésre!

17:40-kor a Fő térről kisbusz indul. Aki igénybe szeretné venni, jelezze hirdetőtáblánál kitett lapon, legkésőbb 11.17. szerdáig! A mise után lesz beszélgetés, pogácsa, frissítő a kerengőben.

A Pannonhalmi Karitász az Élelmiszerbank pályázatán idén ismét a győri TESCO Hipermarketben nyerte el a karácsonyi tartós élelmiszergyűjtés lehetőségét. Önkéntesekkel és segítőkkel a jövő hétvégén, november 19-20-21-én gyűjtünk az áruházban. Az összegyűlt élelmiszereket helyi és környékbeli rászorulók részére juttatjuk el karácsony előtt.

Jövő szombaton, november 20-án 15:00-kor KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban. Próba és vásárra készülődés lesz.

Jövő vasárnap Krisztus Király ünnepe.

Előestéjén november 20-án, szombaton egy CSENDES órával csatlakozunk a világméretű szentségimádáshoz az esti szentmise után.

21-én, vasárnap Templomunk szentségimádási napja. A diákmise után az esti szentmiséig várunk mindenkit a nap folyamán, amikor tud, jöjjön el az Oltáriszentség jelenlétébe! Közösségeinket is hívjuk és várjuk!

Majd előre megadott időszakokban a szentségimádás folyamán Ákos atya és egy vendég atya gyónásra, lelki-beszélgetésre is kínál lehetőséget.

Karitász ANGYALBATYU

7-14 éves korú, rászoruló családok gyermekeinek, gyűjtünk cipősdobozokba karácsonyi ajándéknak: játékot, iskolai szereket, édességet, esetleg szárított gyümölcsöt. Gyűjtő pontok – ahová az adományokat lehet leadni: sekrestye, plébánia, a helyi Kreatív Bolt.