Évközi 32. vasárnap

KÉRJÜK A KEDVES HÍVEKET, HOGY A MAI VASÁRNAPTÓL ÚJRA VISELJENEK MASZKOT A SZENTMISÉKEN! Cirill főapát úr körlevele a járványügyi intézkedésekről ITT olvasható.

A vasárnap 8 órás szentmisék után mondott rózsafüzér imádságok továbbra is folytatódnak, mindenkit szeretettel hívnak! Aki tud, maradjon a mise után, vagy a diákmisére jövők, ha előbb érkeznek, részt tudnak venni.

November 8-án, hétfőn 15:00-kor + Papatyi Jenőné szül: Putnoki Aranka temetése, a pannonhalmi temető urnafalánál. Gyászmise nem lesz.

November 9-én, kedden a mise után fél 7-kor, a most ősszel indult új Bibliaóra csoportjának lesz a találkozása a Boldogasszony Házban. Mindig a hónap 2. és 4. keddjén.

November 10-én szerdán megkezdődnek heti rendszerességgel a gyermek Néptánc próbák

Óvodásoknak: szerda 16:30-17:30. Iskolásoknak: szerda 17:30-19:00, a Boldogasszony Házban!

Érd: Bálint Emese (20/579-1757)

November 11-én, csütörtökön Szent Márton napja.

9:00-11:00-ig Karitász ruhaosztás Családsegítő udvarán.(Bajcsy u 25.)

16:30 A hagyományos Lampionos zarándokút gyülekezője a Szent Márton szobornál. 16:45 Rövid megemlékezés, majd indulás a Várhoz.

November 13-án, szombaton 7:00-13:00-ig a hagyományos városi Márton-napi vásár, Pannonkamra piac, a Fő téren.

A templomhoz való feljutás gépjárművel ezalatt korlátozottan lehetséges!!

11:00 órakor Énekelj az Úrnak! Ifjúsági találkozó és könyvbemutató az Apátságban.

A zenészek, hozzanak magukkal egy gitárt! Lesznek tanúságtételek, közös éneklés, ima, dicsőítés és flashmob. Regisztráció, bővebb információ: https://pannonhalmifoapatsag.hu/ifjusagi-talalkozo-2021/

Tartós élelmiszergyűjtést hirdetünk Erzsébet napra! A felajánlásokat nov.17-ig lehet leadni a sekrestyében vagy a plébánián!

November 19. péntek Árpádházi Szent Erzsébet napja.

18:00-kor itt a kistemplomban NEM lesz szentmise, mindenkit szeretettel hívunk az Apátságba, közös egyházmegyés ünneplésre!

17:40-kor a Fő térről kisbusz indul. Aki igénybe szeretné venni, jelezze hirdetőtáblánál kitett lapon! A mise után lesz beszélgetés, pogácsa, frissítő a kerengőben.

Karitász ANGYALBATYU

7-14 éves korú, rászoruló családok gyermekeinek, gyűjtünk cipősdobozokba karácsonyi ajándéknak: játékot, iskolai szereket, édességet, esetleg szárított gyümölcsöt. Gyűjtő pontok – ahová az adományokat lehet leadni: sekrestye, plébánia, a helyi Kreatív Bolt.

Áldoztatási engedélyt és megbízatást adott Cirill főapát úr, Hunyady István és Simon Gábor egyházközségi képviselőtestületi tagoknak. Azokra az esetekre, amikor a szentmisét bemutató áldozópapnak szüksége van rá és megkéri őket e szolgálat végzésére.