Évközi 29. vasárnap

Most vasárnap a diákmisére a 8. évfolyam jön, után lesz az első bérmálásra való felkészítési alkalmuk kb. negyed 12-ig.

Most vasárnap 10:00-17:00 óráig Kézművesek Udvara –Pannonhalma, Tóthegy 57. Kézműves foglalkozások és termelői vásár kicsiknek és nagyoknak!

Október 18-án, hétfőn 15:00-kor +Nagy Jenőné született Marton Erzsébet Berta temetése. Gyászmise nem lesz.

Október 22-én, pénteken 16:00-kor +Vági Lászlóné temetése. Gyászmise 15:15-kor.

Október 22-én, Szent II. János Pál pápa ünnepén emlékezünk a Szentatya 25 évvel ezelőtti pannonhalmi látogatására. Az ünnep keretében átadásra kerülnek a 2021-es Pro Pannonhalma díjak: Miletics Katalin Janka szobrászművésznek és Schmal Károly festőművész, grafikusművésznek.

A bencés szerzetesközösség hívja egyházközségünket közös ünneplésre a bazilikában 18:00-kor kezdődő a szentmisére, melynek főcelebránsa és Igehirdetője Veres András győri megyés püspök és az azt követő állófogadásra.

Így itt a kistemplomban nem lesz aznap a gyászmise lesz 15.15-kor, de 18 órakor nem lesz szentmise.

Aki igényli 17:45-kor a kistemplomtól autóval felhozzuk a bazilikai ünnepi misére. A faliújságnál kitett lapon lehet feliratkozni!

Szombatonként este 7-kor a Boldogasszony Házban ifjúsági közösségi program középiskolásoknak és hallgatóknak: közösségépítés, beszélgetések, hogy közelebb kerüljünk egymáshoz és Istenhez.

Október a Szűzanya hónapja.

Októberben a szombat esti misék után ünnepélyes rózsafűzér imádságot tartunk.

Októberi vasárnapokon a 8:00 órás szentmise után rózsafűzér imádság.

Megindult a gyermekek elsőáldozásra, bérmálásra való felkészítése.

A szülőknek is kínáljuk a lehetőséget, hogy ha még nem volt alkalmuk bérmálkozásra, akkor néhány alkalomból álló felkészítéssel lehetőségük van bérmálkozni: akár Húsvétkor, akár a gyermekükkel közösen Pünkösdkor – ezt majd a konkrét jelentkezőkkel tervezzük meg. Fontosnak tartjuk, hogy a szülők gyermeküknek is példát adva, képezzék teológiai tudásukat, mélyítsék hitüket és fogadják be az Úr szentségi ajándékait. Ezen vágyukat, kérésüket Ákos atyánál személyesen vagy levélben jelezzék!

Arnold atya hirdeti:

Hittanos kirándulás Pápára – 7-16 éves gyermekeknek október 26-án, az őszi szünet keddi napján.

Gyalogos éjszakai zarándoklat (inkább délutáni, estébe hajló) október 27-én Kismegyer és Pannonhalma között – a Területi Apátság hívei számára kiskorúaknak, felnőtteknek egyaránt.

Apasebek - Önismereti elvonulás férfiaknak férfiakkal – Lelkigyakorlat Tarjánpusztán. 2021. november 19-21. Részletek és bővebb információ a faliújságnál és a honlapon a program témájánál 7 perces film is.