Évközi 23. vasárnap

A 9:30-as diákmisén Veni Sancte tanévnyitó minden diák részére. Iskolatáska áldás is lesz.

A szentmisék este 18:00 órakor kezdődnek.

Szeptember 6-án, hétfőn az esti 18 órás szentmisét követően, kb.19 órától megemlékezés a focipályánál lévő pápai keresztnél – 25 éve(!), hogy Szent II. János Pál pápa meglátogatta Pannonhalmát.

Szeptember 7-én, kedden 20:00-kor a nyári szünet után ismét BIBLIAÓRA Ákos atyával. A hónap első és harmadik kedd estéjén 20:00 órától a Boldogasszony Házban!

Előre jelezzük, hogy a másik Bibliaórás csoport is indul szeptember 14-én, kedden 18.30-kor a szentmise után. Ezek a hónap 2. és 4. keddjein lesznek szintén a Boldogasszony Házban!

Általában a következő vasárnapi evangéliumot olvassuk, keressük, miként szólít meg minket mindennapi életünkre, majd imádsággal fejezzük be. Az alkalmak nem egymásra épülnek, nyitottak, bárki becsatlakozhat akár egy alkalomra is!

A héten megrendezésre kerül Budapesten az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus.

A rendezvénysorozat záró szentmiséje jövő vasárnap, szeptember 12-én, a Hősök terén 11:30-kor kezdődik, Ferenc pápával. Pannonhalmáról kis létszámban regisztráltak a közös utazásra, ezért templomunkban a szokásos vasárnapi miserendet megtartjuk.

Szeptember 18-án a KALÁSZ kirándulást szervez Herendre.

KARITÁSZ

Köszönetet mondunk a híveknek a Karitász „Legyen öröm az iskolakezdés!” akciójára nagy mennyiségben felajánlott tanszer adományokért!

A közelgő hideg időkre tekintettel rászorulók részére meleg takarókat, paplanokat, plédeket gyűjtünk. A plébánián és a sekrestyében is leadhatók a felajánlani szánt adományok. Köszönjük segítségüket!